mpFirma ze wsparciem dla macOS Catalina

Tomek Czech   15 października 2019

Użytkownikom Maców, którzy potrzebują programu do fakturowania lub prowadzenia firmy, od dawna rekomendujemy produkty BinSoft, cenionego twórcy oprogramowania na sprzęt z nadgryzionym jabłkiem (ale też na Windowsa). Udostępnił on właśnie aktualizację swojego kluczowego programu – mpFirma, który jest teraz zgodny z macOS Catalina. Ale to nie koniec nowości.

berrolia

mpFirma dla macOS Catalina (64 bit)

Po solidnym przetestowaniu wersji beta, BinSoft wypuścił oficjalną, publiczną wersję mpFirma ze wsparciem dla najnowszego systemu operacyjnego na Maki – macOS Catalina.

Użytkowników systemu macOS z pewnością ucieszy także poprawiona obsługa drukarek fiskalnych.

Weryfikacja VAT/ VIES i biała lista podatników VAT za darmo dla serii MP

Do tej pory użytkownicy oprogramowania BinSoft, którzy chcieli mieć możliwość weryfikacji, czy ich kontrahent jest czynnym podatnikiem VAT/VIES korzystali z modułu „Weryfikacja VAT/VIES”. Po najnowszej aktualizacji oprogramowania weryfikacja VAT/VIES będzie jedynym ze standardowych narzędzi programów linii MP – mpFaktura i mpFirma.

Dodatkowo (także bez żadnych dodatkowych opłat) użytkownicy ww. programów będą mogli sprawdzić numer konta bankowego swojego kontrahenta – upewnić się, czy jest on na białej liście podatników VAT.

Weryfikacja VAT/VIES i biała lista podatników VAT taniej dla użytkowników serii ABC

Użytkownicy serii ABC, którzy będą chcieli korzystać z modułu „Weryfikacja VAT/VIES” także będą mieli taką możliwość. Specjalnie z myślą o pracujących w m.in. abcFaktury czy abcWarsztatu obniżono cenę tego modułu do 49 zł netto. Po zainstalowaniu modułu użytkownicy serii ABC także będą mieli możliwość korzystania z białej listy podatników VAT.

Split payment – więcej narzędzi do obsługi płatności podzielonej

W najnowszych wersjach oprogramowania BinSoft z modułem Sprzedaż i zakup dodano kolejną metodę rozliczania faktury, a mianowicie – Split payment – podzielona płatność. W programie mpFirma w module płatności dodano także obsługę metody Split payment w rozliczeniu sprzedaży i zakupu dla transakcji bankowych.

Usługa bsxBackup – szyfrowana kopia firmowych danych

Usługa bsxBackup to zmiana w podejściu do wykonywania kopii zapasowych firmowych danych. Posiadacze usługi zyskują:

• możliwość przechowywania więcej niż jednej wersji kopii zapasowej;
• kopię bazy tworzącą się automatycznie oraz niezależnie na żądanie;
• kopię bazy danych przechowywaną w postaci zaszyfrowanej;
• kopię bazy danych przechowywaną w innej lokalizacji niż baza danych;
• możliwość samodzielnego przywrócenia danych z kopii bezpieczeństwa w dowolnym
momencie.

Licencję na bsxBackup kupujemy na okres 1 roku na wybraną przez nas pojemność.

Dla posiadaczy bsxCloud

Posiadacze usługi bsxCloud od teraz samodzielnie mogą sprawdzić, jaką pojemność zajmuje ich baza danych w chmurze bsxCloud. Mogą także wygenerować link do poglądu wygenerowanej faktury i przesłać go swoim kontrahentom.

Moduł Płatności

Dzięki dodanym w Module Płatności funkcjom użytkownik znacznie szybciej wykona codziennie czynności w ww. module. Od teraz pod przelewy będzie można podpiąć zamówienia i oferty, a inteligentne rozliczanie płatności znacznie przyśpieszy proces. Oprogramowanie zasugeruje, za który dokument jest dana płatność odnotowana w wyciągach bankowych. Dodatkowo rozszerzono wydruk list transakcji bankowych.

Pozostałe

Wprowadzonych do oprogramowania zmian jest znaczenie więcej. Warto wymienić jeszcze możliwość eksportu dok. handlowych do programu Symfonia, obsługa JPK VAT v2 czy dodanie nowych statusów dla zamówień przychodzących i wychodzących. Modyfikacje sięgają modułów m.in.: Magazyn, Płatności, Zamówienia, Oferty, Kontrahenci, Projekty i Zlecenia, dlatego najlepiej przekonać się o nich aktualizując oprogramowanie do najnowszej wersji.

Nowe ceny

Oprogramowanie po ostatniej aktualizacji daje użytkownikom znacznie więcej nowych wartości niż dotychczas. Dlatego też zmieniły się ceny niektórych z rozwiązań z oferty BinSoft. Najważniejsze zmiany to:

  • abcFaktury Professional/ abcSerwisu/ abcKsiążki Korespondencji – licencja roczna na te programy zmieniła cenę na 59 zł netto;
  • jednostanowiskowa licencja roczna mpFirma to koszt 299 zł netto, a mpFaktura – 199 zł netto.

Więcej informacji znajdziecie na mpFirma, mpFaktura i abcFaktury.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: