Najlepsze gry i aplikacje 2019 na iPhone’a, iPada, Maca i Apple TV według Apple

Tomek Czech   3 grudnia 2019

Apple ogłosiło właśnie „Best of 2019” – listę najlepszych gier i aplikacji mijającego roku, które można znaleźć w App Store. Wybrano też najlepszą grę uruchomionej niedawno platformy Apple Arcade.

berrolia

Najlepsza aplikacja na iPhone’a w 2019: Spectre Camera (Lux Optics)

Spectre Camera to wykorzystujący sztuczną inteligencję program, pozwalający wykonywać zdjęcia z długim czasem naświetlania.

Najlepsza aplikacja na iPada w 2019: Flow by Moleskine (Moleskine)

Flow by Moleskine to elektroniczny notes, stworzony przez najbardziej znanego na świcie producenta tradycyjnych notesów.

Najlepsza aplikacja na Maca w 2019: Affinity Publisher (Serif Labs)

Affinity Publisher to profesjonalny program do łamania i składania tekstu, tworzenia publikacji elektronicznych czy przygotowywania materiałów graficznych do druku.

Najlepsza aplikacja na Apple TV w 2019: The Explorers (The Explorers Network)

The Explorers to zbiór wysokiej jakości zdjeć i wideo fauny i flory ze wszystkich zakątków świata tworzony przez podróżników, naukowców i artystów.

Najlepsza gra na iPhone’a w 2019: Sky: Children of the Light (thatgamecompany)

Spośród wielu, wielu gier, w które w tym roku graliśmy, żadna nie zapewniła nam takich emocji związanych z odkrywaniem, lataniem i współpracą jak Sky: Children of the Light.

Najlepsza gra na iPada w 2019: Hyper Light Drifter (Abylight S.L.)

Krótkie, intensywne walki z taszczącymi bomby ropuchami, kryształowymi wilkami i innymi fantastycznymi stworzeniami stanowią nie lada wyzwanie. Na szczęście intuicyjne sterowanie na ekranie dotykowym iPada pozwala szybko opanować podstawową triadę ruchów: ciosy mieczem, ataki dystansowe i błyskawiczną teleportację. Gra prezentuje się szczególnie imponująco na iPadzie Pro, który umożliwia wyświetlanie grafiki z prędkością 120 klatek na sekundę.

Najlepsza gra na Maca w 2019: GRIS (Devolver / Nomada Studio)

GRIS to pogodne, wywołujące wspomnienia przeżycie pozbawione niebezpieczeństw, frustracji czy śmierci. To gra niemal całkowicie pozbawiona tekstu, w której pojawiają się wyłącznie proste, uniwersalne ikony.

Najlepsza gra na Apple TV w 2019: Wonder Boy: The Dragon’s Trap (DotEmu)

Nowa wersja popularnej w latach 80. ośmiobitowej platformówki „Wonder Boy”, której twórcą był Ryuichi Nishizawa.

Najlepsza gra Apple Arcade w 2019: Sayonara Wild Hearts (Simogo)

Ścigaj jelenie w świetlistych lasach i wymijaj samoloty na ulicach okrytego zmierzchem miast. Sayonara Wild Hearts to prawdziwa uczta dla Twoich zmysłów.

Zobacz też najlepsze gry i aplikacje z App Store w poprzednich latach:

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: