To będzie najlepszy smart-zamek na rynku? Netatmo prezentuje inteligentny zamek i… inteligentne klucze

Tomek Czech   9 stycznia 2020

Na odbywających się właśnie w Las Vegas targach CES 2020 Netatmo zaprezentowało nowy produkt kompatybilny z HomeKit – inteligentny zamek. Ale żeby było ciekawiej, w zestawie z nim znajdują się też inteligentne klucze.

berrolia

Netatmo – inteligentny zamek i klucze (HomeKit)

Inteligentny zamek Netatmo można otwierać za pomocą aplikacji lub w sposób zbliżony do tradycyjnego – za pomocą fizycznego klucza. Urządzenia działają w oparciu o technologie Bluetooth i NFC – zamek nie jest podłączony do internetu, co zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo naszego domu.

Wszystkie funkcje Zamka i Kluczy kontrolujemy bezpośrednio z aplikacji Netatmo Security. Może w niej m.in. skonfigurować dowolną liczbę inteligentnych kluczy i przekazać je członkom rodziny. Jeżeli chcemy dać dostęp do mieszkania gościom, wysyłamy im zdalnie zaproszenie na smartfona poprzez aplikację

W zestawie znajdują się trzy fizyczne klucze, a kolejne można dokupić w razie potrzeby.

Netatmo twierdzi, że opracowało inteligentny zamek tak, żeby był odporny na włamania fizyczne i informatyczne. Produkt spełnia najbardziej wymagające certyfikaty bezpieczeństwa dotyczące zamków. Posiada certyfikaty A2P, BZ+ i SKG określające wymogi, którym odpowiadają najbezpieczniejsze zamki w Europie.

Z inteligentnymi kluczami, których nie można modyfikować bez autoryzacji, ani podrobić, łączy się za pośrednictwem NFC. W przypadku zgubienia lub kradzieży kluczy, dostęp do domu można łatwo zabezpieczyć: będąc w pobliżu zamka użytkownik może dezaktywować utracone klucze jednym kliknięciem na smartfonie, nie musząc wymieniać całego urządzenia.

Aby zagwarantować bezpieczeństwo danych, upoważnienia dostępu i dane identyfikacyjne każdego klucza przechowywane są w zamku, a nie w chmurze.

Zamek wyposażony jest w akcelerometr, który wykrywa wibracje związane z ewentualną próbą włamania. Użytkownik posiada dostęp do historii korzystania z drzwi wejściowych poprzez aplikację. Gdy znajduje się w zasięgu połączenia Bluetooth zamka, może sprawdzić, czy nie doszło do próby sforsowania drzwi.

Zamek Netatmo można wstawić w miejsce cylindra klasycznego zamka w drzwiach. Możemy zainstalować dowolną liczbę zamków w swoim domu i używać tylko jednego inteligentnego klucza. Drzwi wejściowe, drzwi garażowe czy nawet drzwi w miejscu pracy – jeden klucz wystarczy do otwarcia każdego z zamków, przez co można zrezygnować z noszenia niewygodnego pęku metalowych kluczy.

Inteligentny zamek Netatmo wyposażony jest w baterię o dwuletnim okresie działania. Gdy bateria jest bliska wyczerpania, użytkownik jest informowany specjalnym sygnałem dźwiękowym przy zamykaniu bądź otwieraniu drzwi lub poprzez powiadomienie w aplikacji, jeśli znajduje się w zasięgu połączenia Bluetooth zamka. Gdy bateria jest całkowicie wyczerpana, użytkownik może skorzystać z awaryjnego podłączenia za pomocą przewodu micro USB, aby otwierać drzwi do czasu wymiany baterii.

Wszystkie funkcje inteligentnego zamka i kluczy Netatmo są dostępne bez dodatkowych opłat – nie jest wymagany żaden abonament.

Zamek jest kompatybilny z Apple HomeKit. Użytkownik może tworzyć spersonalizowane scenariusze działania z innymi urządzeniami w domu podłączonymi do systemu. Można na przykład ustawić automatyczne włączanie światła po otwarciu drzwi.

Inteligentny zamek i klucze Netatmo zdobyły nagrodę w kategorii „Home Appliances” w konkursie „CES 2020 Innovation Awards”.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: