iOS 14: nowa funkcja „Clips” umożliwi korzystanie z aplikacji bez konieczności instalowania jej

Łukasz Bernaczyk   15 kwietnia 2020

Redaktorzy 9to5mac odnaleźli w kodzie iOS 14 zupełnie nową funkcjonalność o nazwie Clips. Ma ona pozwolić użytkownikowi na korzystanie z niektórych funkcjonalności aplikacji firm trzecich bez konieczności ich pobierania.

berrolia

iOS 14: nowa funkcja Clips

Funkcja Clips w iOS 14 ma polegać na tym, że po zeskanowaniu kodu QR, który powiązany jest z konkretną aplikacją firmy trzeciej, będziemy mogli używać jej wybranych funkcjonalności i widzieć jej interfejs w specjalnej karcie, która zostanie wyświetlona na ekranie. Dana aplikacja nie musi być zainstalowana w systemie.

Po zeskanowaniu kodu QR, który na przykład powiązany jest z aplikacją YouTube, użytkownikowi wyświetli się nowa karta (okno) z interfejsem aplikacji YouTube i niektórymi możliwościami, jakie normalnie daje zainstalowana aplikacja.

Ta bardzo ciekawa i użyteczna funkcja pozwoli znacznie ograniczyć ilość aplikacji instalowanych na iPhone’ach, a tym samym zaoszczędzić sporą przestrzeń dyskową. Przyspieszy też pracę na iPhonie i przyda się zwłaszcza wtedy, kiedy będziemy potrzebować szybko skorzystać z aplikacji, której dotąd nie pobraliśmy z App Store.

Nowa funkcjonalność jest w fazie testów. Według doniesień, Apple współpracuje przy tym projekcie z takimi firmami, jak YouTube, Sony, OpenTable, Yelp oraz DoorDash.

Jest więc bardzo prawdopodobne, że funkcję Clips zobaczymy na czerwcowej konferencji WWDC 2020, podczas pierwszej prezentacji iOS 14.

Maski A&p by RYŁKO – dizajn i ochrona w jednym

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: