Apple Pad – kontroler do gier od Apple może trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku

Łukasz Bernaczyk   21 kwietnia 2020

Według najnowszych informacji, Apple pracuje nad własnym kontrolerem do gier, przeznaczonym przede wszystkim do obsługi gier w usłudze Apple Arcade na Apple TV, iPhonie, iPadzie i komputerach Mac.

berrolia

Apple Pad – kontroler do gier od Apple

Jeżeli wierzyć informacjom leakera kryjącego się za pseudonimem @LOvetodream, Apple pracuje nad własnym kontrolerem do gier, skierowanym przede wszystkim dla użytkowników platformy Apple Arcade.

Pad miałby zostać wprowadzony do sprzedaży w tym lub najpóźniej w przyszłym roku i byłby jednym z dużych kroków rozwoju platformy Apple Arcade, jakie firma z Cupertino ma w planach na najbliższe kilkanaście miesięcy.

Innym z nadchodzących kroków Apple dążących ku rozwojowi i wzrostu popularności Apple Arcade ma być nowa generacja przystawki Apple TV, która ma zostać wyposażona w znacznie mocniejszy układ graficzny.

Obecnie użytkownicy platformy Apple Arcade chcąc grać za pomocą pada mają do dyspozycji kilka kontrolerów firm trzecich, współpracujących z sprzętem Apple, w tym pady od PlayStation 4 oraz Xbox One.

Szczegóły jak miałby wyglądać i jaką funkcjonalność oferować kontroler od Apple nie są na razie znane.

Zwykle informacje pochodzące od anonimowych leakerów należy traktować z dużym dystansem, ale tym wypadku źródło wydaje się dość wiarygodne – w ostatnim czasie @L0vetodream trafnie informował o szczegółach na temat iPada Pro 2020 czy iPhone’a SE 2. generacji jeszcze przed ich premierą.

Maski A&p by RYŁKO – dizajn i ochrona w jednym

Źródło

Produkty Apple w super cenach

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: