iOS 14 wprowadza zoptymalizowane ładowanie baterii dla słuchawek AirPods i AirPods Pro

Łukasz Bernaczyk   27 czerwca 2020

Nowy system operacyjny dla iPhone’ów pozwala na włączenie funkcji zoptymalizowanego ładowania dla słuchawek AirPods i AirPods Pro. iPhone z  iOS14 uczy się, kiedy korzystasz z słuchawek i uruchomia ładowanie ostatnich 20% baterii chwilę przed spodziewanym odłączeniem ich od źródła zasilania.

berrolia

iOS 14 – zoptymalizowane ładowanie AirPods

Apple tak opisuje zoptymalizowane ładowanie baterii w AirPodsach:

Aby spowolnić starzenie się baterii, słuchawki AirPods analizują Twoje zwyczaje dotyczące ładowania ich i dzięki temu mogą zaplanować ukończenie ładowania do ponad 80% do czasu, gdy będziesz ich potrzebować.

Dzięki nowej funkcji możemy wydłużyć okres życia baterii w AirPodsach, a mówiąc dokładniej – wydłużyć czas funkcjonowania baterii w AirPodsach na tzw. wysokiej kondycji, zbliżonej do 100%.

Optymalizowanie baterii w AirPodsach nie wymaga żadnego działania z naszej strony – funkcji nie trzeba uruchamiać, działa ona automatycznie. Po instalacji iOS 14 dostaniemy stosowne powiadomienie, gdy pierwszy raz podłączymy AirPodsy z iPhonem.

Wcześniej dokładnie ta sama funkcja trafiła do iPhone’a (w systemie iOS 13) oraz całkiem niedawno do MacBooków (w systemie macOS 10.15.5).

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: