Wszystko, co trzeba wiedzieć o Apple Watch Series 6

Łukasz Bernaczyk   16 września 2020

Wczoraj Apple zaprezentowało najnowszy model swojego zegarka – Apple Watch Series 6. Jest szybszy procesor, są nowe kolory i paski, jest zapowiadana funkcja pomiaru saturacji tlenowej. Po raz pierwszy w pudełku nie znajdziemy zasilacza.

W tym artykule zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje o Apple Watch Series 6, które warto poznać, decydując się na zakup tego zegarka.

berrolia

Apple Watch Series 6 – koperta, rozmiary i kolory

Apple Watch Series 6 występuje, jak poprzednie modele, w dwóch rozmiarach kopert: 40 mm i 44 mm wykonanych z trzech rodzajów materiału:

 • koperta z aluminium – dostępna w kolorze srebrnym, gwiezdnej szarości, złotym, niebieskim i czerwonym (PRODUCT)RED;
 • koperta ze stali nierdzewnej – dostępna w kolorze srebrnym, grafitowym i złotym,
 • koperta z tytanu (Apple Watch S6 Edition) – dostępna w kolorze naturalnym i gwiezdnej czerni.

Tylna płytka zegarka, pod którą znajdują się sensory monitorujące parametry życiowe, została wykonana z ceramiki i szkła szafirowego.

Apple Watch Series 6 – wyświetlacz

Apple Watch Series 6 to również nowy, jeszcze lepszy niegasnący wyświetlacz OLED LTPO Retina, charakteryzujący się jasnością 1000 nitów. W trybie always-on jest 2,5 raza jaśniejszy od ekranu w zegarku poprzedniej generacji, co znacznie ułatwia odczytywanie informacji z ekranu, szczególnie kiedy przebywamy na zewnątrz, w pełnym słońcu.

Wielkość ekranu ma się następująco w zależności od wielkości koperty:

 • 44 mm (ekran 368 na 448 pikseli, powierzchnia wyświetlacza 977 mm²)
 • 40 mm (ekran 324 na 394 piksele, powierzchnia wyświetlacza 759 mm²)

Apple Watch Series 6 – procesor i podstawowe podzespoły

Nowy Apple Watch 6 jest napędzany przez 64-bitowy procesor Apple S6, wykonanym w technologi SiP (system-in-package). Układ jest o 20% szybszy od poprzednika S5.

Zegarek jest również wyposażony w:

 • dysk twardy o pojemności 32 GB,
 • chip łączności bezprzewodowej Apple W3,
 • chip Apple U1 (Ultra WideBand) – umożliwiający precyzyjne orientowanie się urządzenia w przestrzeni,
 • moduł Bluetooth 5.0,
 • moduł Wi-Fi (802.11b/g/n 2,4 GHz i 5 GHz),
 • kompas,
 • moduł GPS/GNSS,
 • stale aktywny wysokościomierz, który jest nowością w zegarku Apple,
 • przyspieszeniomierz do 32 g z wykrywaniem upadku,
 • żyroskop,
 • czujnik oświetlenia zewnętrznego,
 • mikrofon i głośnik, który jest głośniejszy o 50% niż w poprzednich generacjach,
 • baterię litowo-jonową do wielokrotnego ładowania wystarczającą na 18 godzin pracy.

Apple Watch Series 6 – sensory monitorujące parametry życiowe

Jak wiemy, Apple mocno stawia na to, żeby jego urządzenia pomagały użytkownikom w utrzymaniu jak najlepszego zdrowia. Nie inaczej jest w przypadku Apple Watch Series 6.

Czujnik nasycenia krwi tlenem

Czujnik natlenienia krwi to jedna z najwiekszych nowości najnowszego modelu Apple Watcha.

Nasycenie krwi tlenem jest ważnym wskaźnikiem ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia. Pomaga zrozumieć, z jaką skutecznością przyswajasz tlen, a także dowiedzieć się, ile tlenu dociera do komórek Twojego ciała. Apple Watch Series 6 wyposażyliśmy w nowy czujnik i apkę, które w dzień i w nocy mierzą nasycenie krwi tlenem. Na żądanie oraz w tle.

Nowy czujnik nasycenia krwi tlenem składa się z czterech zespołów diod LED i czterech fotodiod. Jest wbudowany w całkowicie przeprojektowaną tylną szklaną płytkę zegarka i wspólnie z aplikacją “Tlen we krwi” określa poziom natlenienia organizmu

Diody LED oświetlają naczynia krwionośne w nadgarstku światłem zielonym, czerwonym i podczerwonym, a fotodiody mierzą natężenie światła odbitego. Następnie, zaawansowane algorytmy określają kolor krwi, na podstawie którego można wyznaczyć jej nasycenie tlenem.

EKG

Kolejnym z modułów monitorujących parametry życiowe użytkownika jest obecny już w zegarkach Series 4 i 5 zestaw czujników pracy serca wykorzystujący impulsy elektryczne i pozwalający wykonać badanie EKG.

Elektrody umieszczone w pokrętle Digital Crown i na tylnej płytce zegarka odczytują impulsy elektryczne z serca użytkownika. Wystarczy 30 sekund, by powstał elektrokardiogram.

Czujnik tętna

Nowy Apple Watch Series 6 jest również wyposażony w optyczny czujnik tętna drugiej generacji, który automatycznie, co pewien czas, bada puls użytkownika.

Apple Watch Series 6 – ładowanie

Nowy Apple Watch wspiera szybkie ładowanie, które pozwala w pełni naładować zegarek w 1,5 godziny.

Optymalizacja zużycia baterii ma pozwolić na dłuższą pracę zegarka w czasie, gdy monitoruje on aktywność użytkownika, na przykład biegi (na świeżym powietrzu lub wewnątrz).

Apple Watch Series 6 jest sprzedawany bez zasilacza – w zestawie znajdziemy teraz jedynie przewód do ładowania.

Żeby jeszcze lepiej chronić środowisko naturalne, Apple Watch Series 6, Apple Watch SE, Apple Watch Series 3 i Apple Watch Nike są sprzedawane bez zasilacza. Korzystaj z tego, który już masz, albo dodaj nowy do zestawu, zanim przejdziesz do kasy.

Apple Watch Series 6 – nowe tarcze

Wraz z premierą Apple Watch Series 6 i watchOS 7 do użytkowników trafi siedem nowych tarcz, w tym tarcze Memoji oraz tarcze przeznaczone dla osób interesujących się fotografią, podróżami czy surfingiem. Tarcze te wyświetlają specyficzne dla danego zainteresowania informacje w różnych układach graficznych.

Apple Watch Series 6 – nowe paski

Poza paskami i opaskami dostępnymi z wcześniejszymi generacjami zegarka Apple Watch, do oferty dołączyła zupełnie nowa opaska typu Solo, której cechą charakterystyczną jest brak jakiegokolwiek łączenia w postaci sprzączki, klamry, magnesów czy rzepów.

Dostępna jest w dwóch wariantach materiałowych – z gumy silikonowej lub z plecionych nici silikonowych – i dziewięciu rozmiarach dopasowanych do różnej wielkości nadgarstków.

Opaska Solo – wykonana z miękkiej, rozciągliwej gumy silikonowej, jest superkomfortowa i leciutka, a do tego zadziwiająco łatwo zakłada się ją i zsuwa.

Pleciona opaska Solo – silikonowe nici przeplatają się z ponad 16 000 filamentów z recyklingowanej przędzy poliestrowej, tworząc rozciągliwą opaskę o przyjemnej w dotyku fakturze i atrakcyjnym wyglądzie.

Apple Watch Series 6 – ceny i dostępność

Apple Watch Series 6 jest już dostępny w przedsprzedaży, również w polskim sklepie internetowym Apple. Oficjalnie do sprzedaży trafi w najbliższy piątek, 18 września.

Cena najtańszego modelu bez modułu łączności komórkowej, z kopertą z aluminium rozpoczyna się od 1899 zł przy kopercie 40 mm i od 2049 zł w przy kopercie 44 mm. Podane ceny dotyczą wersji z opaską sportową lub nową opaską solo (z gumy silikonowej) i rosną w zależności od wyboru paska/opaski.

W przypadku modeli wyposażonych dodatkowo w modem LTE ceny te wynoszą odpowiednio: 2349 zł dla koperty 40 mm i 2499 zł dla koperty 44 mm

Jeżeli chodzi o modele z kopertą ze stali nierdzewnej, to ceny rozpoczynają się (przy najtańszym pasku lub opasce sportowej) od 3199 zł dla koperty 40 mm i 3449 zł dla koperty 44 mm. Są one od razu wyposażone w modem LTE i nie ma tu możliwości zakupu wersji wyłącznie z GPS.

Polskie ceny wszystkich modeli Apple Watch Series 3 sprawdzisz tutaj.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: