Jak używać funkcji “Picture in Picture” w iOS 14 w czasie rozmowy FaceTime

Łukasz Bernaczyk   29 września 2020

Jedną z nowości iOS 14/iPadOS 14 jest możliwość oglądania wideo w tle, czyli funkcja znana jako “picture in picture” (PiP). Na swoim kanale YouTube Apple udostępniło klip wideo, pokazujący jakie możliwości daje nam ta funkcjonalność w czasie rozmowy FaceTime i jak jej używać.

berrolia

Picture in Picture – FaceTime

Funkcjonalność “picture in picture” możemy wykorzystać podczas wideorozmowy FaceTime, ale także podczas odtwarzania wideo z przeglądarki Safari, jak również w wielu aplikacjach (uprzedzając pytanie – nie, w YouTube obecnie nie działa, choć PiP ma i tu trafić niebawem).

Aby aktywować “obraz w obrazie”, należy podczas odtwarzania wideo lub rozmowy FaceTime przesunąć palcem od dołu ekranu w górę. Wtedy wideo “przeskoczy” do pływającego okna i będzie dalej odtwarzane, a my w tym czasie śmiało możemy korzystać z innych aplikacji.

Wideo odtwarzane w pływającym okienku możemy przesuwać po narożnikach ekranu, a także powiększyć lub zmniejszyć za pomocą gestu rozszerzenia lub złączenia dwóch palców.

Dodatkowo, odtwarzane w pływającym oknie wideo możemy tymczasowo ukryć, przesuwając je palcem do krawędzi ekranu. Aby przywrócić odtwarzanie pełnoekranowe, należy nacisnąć palcem na okienko.

Źródło

Odkrywaj codziennie nowe promocje na iSpot.pl

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: