Jak używać funkcji “Picture in Picture” w iOS 14 w czasie rozmowy FaceTime

Łukasz Bernaczyk   29 września 2020

Jedną z nowości iOS 14/iPadOS 14 jest możliwość oglądania wideo w tle, czyli funkcja znana jako “picture in picture” (PiP). Na swoim kanale YouTube Apple udostępniło klip wideo, pokazujący jakie możliwości daje nam ta funkcjonalność w czasie rozmowy FaceTime i jak jej używać.

berrolia

Picture in Picture – FaceTime

Funkcjonalność “picture in picture” możemy wykorzystać podczas wideorozmowy FaceTime, ale także podczas odtwarzania wideo z przeglądarki Safari, jak również w wielu aplikacjach (uprzedzając pytanie – nie, w YouTube obecnie nie działa, choć PiP ma i tu trafić niebawem).

Aby aktywować “obraz w obrazie”, należy podczas odtwarzania wideo lub rozmowy FaceTime przesunąć palcem od dołu ekranu w górę. Wtedy wideo “przeskoczy” do pływającego okna i będzie dalej odtwarzane, a my w tym czasie śmiało możemy korzystać z innych aplikacji.

Wideo odtwarzane w pływającym okienku możemy przesuwać po narożnikach ekranu, a także powiększyć lub zmniejszyć za pomocą gestu rozszerzenia lub złączenia dwóch palców.

Dodatkowo, odtwarzane w pływającym oknie wideo możemy tymczasowo ukryć, przesuwając je palcem do krawędzi ekranu. Aby przywrócić odtwarzanie pełnoekranowe, należy nacisnąć palcem na okienko.

Źródło

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: