Raport: nowy iMac (2021) będzie dostępny w pięciu kolorach

Tomek Czech   24 lutego 2021

Od dawna słyszymy, że Apple planuje wprowadzić w tym roku na rynek pierwszego iMaca z własnym procesorem – następcą układu M1. Leaker Jon Prosser podaje dzisiaj, że nowy iMac będzie dostępny w pięciu kolorach – dokładnie takich, w jakich dostępny jest iPad Air 4.

berrolia

Nowy iMac (2021)

Prosser udostępnił rendery pokazujące, jak mógłby wyglądać nowy iMac, ale zaznaczył, że nie widział jeszcze tylnej obudowy nowego modelu, więc wizualizacja bazuje na wcześniejszych informacjach podawanych przez Bloomberga, że tegoroczny iMac będzie przypominał wyglądem monitor Pro Display XDR.

Komputer ma być dostępny w pięciu kolorach: srebrny, złoty róż, gwiezdna szarość, zielony, błękitny.

Wszyscy znający historię Maców pewnie od razu zauważą, że nowe iMaki w pastelowych kolorach to odniesienie do pierwszego iMaca z 1998 r. – przełomowego i legendarnego modelu G3, który dostępny był również w pięciu wersjach kolorystycznych.

Według Marka Gurmana z Bloomberga, w 2021 r. będziemy świadkami zmiany dizajnu iMaca – po raz pierwszy od niemal 10 lat.

Ostatni raz iMac zmienił wygląd w 2012 r., kiedy Apple zaprezentowało mocno “odchudzony” model slim.

Gurman podaje, że tegoroczny iMac będzie wyglądał inaczej – zmniejszy się szerokość ramek wokół ekranu, a umieszczona teraz pod wyświetlaczem metalowa płyta z logo Apple zniknie całkowicie. Tył komputera ma być płaski, a nie – jak obecnie – wypukły.

Nowy model ma mieć dizajn zbliżony do monitora Pro Display XDR.

W przygotowaniu mają być dwie wersje nowego iMaca – następcy modeli 21,5″ i 27″. Wcześniej pojawiały się informacje, że mniejszy model może mieć nieco większy ekran niż jego poprzednik, o średnicy 23 – 24 cale.

iMac 2021 będzie oczywiście wyposażony w procesor Apple Silicon – następce chipu M1. Ma być to ten sam układ, który trafi do tegorocznych MacBooków Pro 14″ i 16″. Informatorzy Bloomberga podają, że jego wydajność znacznie wzrośnie w porównaniu z M1 – nowy CPU może być wyposażony nawet w 16 rdzeni wydajnościowych (dla porównania: procesor M1 w obecnych MacBookach i Macu mini ma “jedynie” 4 takie rdzenie). Również procesor graficzny może posiadać nawet 16 rdzeni (układ M1 posiada 8-rdzeniowy GPU).

Ani Prosser, ani Gurman nie podają żadnych szczegółów na temat daty premiery nowego iMaca. Raczej nie powinnismy się jej spodziewać podczas marcowej konferencji Apple. Komputer może też trafić do sprzedaży razem z nowymi MacBookami Pro, których debiut spodziewany jest w połowie roku (w czerwcu na WWDC lub w lipcu/sierpniu) lub w czwartym kwartale (październik/listopad).

Produkty Apple w super cenach

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: