iOS 14.5 – jak odblokować iPhone’a za pomocą Apple Watcha, gdy mamy założoną maskę

Tomek Czech   26 kwietnia 2021

Jedną z najważniejszych nowych funkcji udostępnionego dzisiaj iOS 14.5 (oraz watchOS 7.4) jest możliwość odblokowywania iPhone’a za pomocą Apple Watcha. Jest to oczywiście rozwiązanie, które powstało z myślą o sytuacjach, kiedy mając założoną maseczkę nie możemy odblokować telefonu za pomocą Face ID, bo kamera TrueDepth nie widzi po prostu całej naszej twarzy.

Zobacz, jak używać nowej funkcji.

berrolia

Jak odblokować iPhone’a za pomocą Apple Watcha?

Nowa funkcjonalność w iOS 14.5 pozwala na odblokowanie iPhone’a za pomocą Face ID, nawet gdy mamy założoną maskę, jeśli na nadgarstku mamy w tym momencie odblokowanego Apple Watcha. Zegarek stanowi dodatkową warstwę bezpieczeństwa.

Domyślnie funkcja jest wyłączona. Możemy ją włączyć w Ustawienia -> Face ID i kod -> wybieramy opcję “Odblokowuj, używając Apple Watch”.

Jak podaje Apple, iPhone zostanie odblokowany za pomocą zegarka, gdy spełnione będą następujące warunki:

  • Face ID wykryje twarz w masce
  • Apple Watch jest w pobliżu
  • Apple Watch jest naszym nadgarstku
  • Apple Watch jest odblokowany
  • Apple Watch jest chroniony hasłem

W momencie odblokowywania iPhone’a za pomocą Apple Watcha zegarek wydaje sygnał haptyczny i otrzymamy stosowne powiadomienie. Na jego ekranie natychmiast pojawi się przycisk “Zablokuj iPhone’a”, który pozwala nam szybko zablokować telefon, np. w sytuacji, gdyby próbę odblokowania podjęła inna osoba znajdująca się obok nas.

Poniższe wideo pokazuje, że działa to naprawdę szybko i sprawnie.

Funkcja nie działa, jeśli w ustawieniach Apple Watcha mamy wyłączone wykrywanie nadgarstka.

Niestety za pomocą tej funkcji możemy jedynie odblokować iPhone’a, nie działa ona natomiast przy próbie zapłacenia przy użyciu Apple Pay lub innej czynności wymagającej autoryzacji użytkownika.

Kolejna ważna informacja jest taka, że funkcja działa tylko wtedy, jeśli z naszym iPhonem (z zainstalowanym iOS 14.5 lub nowszym) jest sparowany Apple Watch z zainstalowanym watchOS 7.4 (lub nowszym).

Oprócz iOS 14.5, Apple udostępniło też dzisiaj oczywiście watchOS 7.4.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Grafika

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: