Procesor Samsung Exynos 2200 miał konkurować z Apple M1. Pierwsze testy pokazują, że jest dwa lata do tyłu

Łukasz Bernaczyk   27 sierpnia 2021

Do sieci wyciekły pierwsze testy wydajnościowe układu graficznego najnowszego flagowego procesora Samsunga – Exynos 2200, który jeszcze w tym roku ma trafić do komputerów i tabletów Samsunga, a na początku 2022 r. do Galaxy S22. Stworzony wspólnie z firmą AMD Exynos 2200 z założenia miał być bezpośrednią konkurencją dla Apple M1. Okazuje się, że nie jest nawet blisko.

berrolia

Samsung Exynos 2200 vs. Apple M1

Jak zapowiadał Samsung, ich nowy procesor Exynos 2200 ma być procesorem przyszłości, który stanowić będzie serce nowych komputerów, tabletów i smartfonów koreańskiego koncernu.

Najnowszy procesor ARM Samsunga w litografii 5 nm został stworzony wspólnie z firmą AMD, która przygotowała specjalny układ graficzny w architekturze mRDNA. Składający się z 6 bloków i 384 procesorów strumieniowych moduł graficzny procesora Exynos 2200 miał pozwolić Samsungowi konkurować z układem Apple M1.

Do sieci wyciekły właśnie pierwsze testy wydajnościowe układu graficznego procesora Exynos 2200 i trzeba przyznać, że inżynierowie z Samsunga założenia mieli słuszne, ale wydaje się, że skończyło się jedynie na dobrym pomyśle i dobrych chęciach.

Jeżeli spojrzycie na poniższe wyniki przeprowadzonych na GFXBench 3.0, okazuje się że Exynos 2200 wprawdzie wygrywa z procesorem A14 Bionic, jednak w porównaniu z Apple M1, z którym miał konkurować, wyraźnie przegrywa – układ M1 osiąga wyniki lepsze o 55% – 78%.

Jakby tego było mało zarówno układ A14 Bionic, jak i Apple M1 są chipami ubiegłorocznymi. W najbliższym czasie zobaczymy procesory Apple A15 Bionic i Apple M1X, które bedą sporo wydajniejsze od swoich poprzedników.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: