Apple przedstawia nowego, budżetowego iPada 9. generacji

Łukasz Bernaczyk   14 września 2021

Na dzisiejszej konferencji Apple rozpoczęło pokaz swoich nowych urządzeń od najtańszego ze swoich tabletów – iPada 9. generacji. Zobaczmy, czym charakteryzuje się nowy budżetowy tablet z logo nadgryzionego jabłka.

berrolia

iPad 9. generacji (2021)

  • procesor Apple A13 Bionic – CPU, GPU i Neural Engine szybsze o 20% od tych zawartych w poprzedniej wersji – chipie A12 Bionic; „3x szybszy od najlepiej sprzedającego się Chromebooka i 6x szybszy od najlepiej sprzedającego się tabletu z Androidem”;

  • nowszy procesor obrazu (Image Signal Processor);
  • przednia kamera o rozdzielczości 12 MP z ultraszerokokątnym obiektywem 122º i obsługą Center Stage (kamera automatycznie wykrywa postacie w kadrze i przesuwa kadr podążając za nimi);

  • wyświetlacz o przekątnej 10,2″ z True Tone;
  • 2x większa pamięć podstawowa – teraz zaczyna się od 64 GB;
  • gigabitowy modem LTE;
  • tylna kamera 8 MP.

Cena nowego iPada 9. generacji w USA zaczyna się od 329 dolarów, a w Polsce od 1699 zł. Urządzenie można zamówić już dzisiaj, w sklepach będzie dostępne w przyszłym tygodniu.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: