Tak może wyglądać nowy MacBook Air z M2

Tomek Czech   22 października 2021

Od dawna wiemy, że Apple pracuje nad nowym, całkowicie przeprojektowanym MacBookiem Air z procesorem M2 i ekranem mini-LED. Premiera komputera ma się odbyć w 2022 r. Grafik i jeden z redaktorów 9to5Mac, Parker Ortolani, przygotował wizualizację pokazującą, jak mógłby wyglądać nowy Air, gdyby projektanci z Cupertino zawarli w nim to, co najlepsze w iMacu 24” oraz nowych MacBookach Pro 14” i 16”. Jednocześnie koncept stara się być wierny wszystkim przeciekom, które do tej pory pojawiły się na temat MBA 2022.

berrolia

MacBook Air (2022)

Kolory

Appl mogłoby wykorzystać kolory iMaca 24”. Według Ortolaniego, laptopy najładniej wyglądałby w kolorze błękitnym, zielonym i różowym. Wersja srebrna mogłaby zostać zastąpiona przez model w kolorze księżycowej półświaty (starlight), a gwiezdna szarość przez kolor nazwany przez Apple „północ”.

Ramki wokół ekranu najkorzystniej wyglądałby wtedy w kolorze białym (z kilku przecieków wynika, że tak właśnie będzie).

Ekran

Dzięki pozbyciu się szerokich ramek wokół ekranu, nowy MacBook Air najprawdopodobniej będzie wyposażony w 14-calowy wyświetlacz, podobnie jak jeden z nowych MacBooków Pro. Nie obejdzie się więc bez zastosowania notch, co do tego czasu może stać się już rozpoznawalną cechą charakterystyczną laptopów z Cupertino.

Jedynym problem może być to, że przez zastosowanie białych ramek wokół ekranu notch bardziej rzucałby się w oczy, niż przy ramkach w kolorze czarnym.

Wygląd

Nowy MacBook Air musiałby tradycyjnie być cieńszy od MacBooka Pro. Ortolani wierzy, że mógłby być znacznie cieńszy, bo Apple nie będzie kładło nacisku na olbrzymią moc urządzenia, co pozwoli mu zastosować np. nieco mniejsze chipy, nie dodawać wentylatorów i nie martwić się o zastosowanie rozbudowanego systemu chłodzenia.

Porty

MBA 2022 z pewnością otrzyma magnetyczny port ładowania MagSafe 3, który został wprowadzony w nowych MacBookach Pro.

Projektant nie spodziewa się zobaczyć portu HDMI oraz gniazda karty SD – jego zdaniem, oprócz MagSafe 3, komputer będzie posiadał jeden albo dwa porty Thunderbolt/USB 4 oraz gniazdo słuchawkowe mini jack 3,5 mm.

Cena

Redaktor 9to5Mac przewiduje, że Apple pozostawi w swojej ofercie kosztującego 999 dol. MacBooka Air z M1, natomiast nowy Air mógłby kosztować tyle, co obecny MacBook Pro z M1 (1299 dol.), ale bardziej prawdopodobne jest, że cena tak zaawansowanego laptopa będzie wynosić 1499 dol. (w Polsce byłoby to około 7999 zł).

MacBook Air (2022) – kiedy premiera?

Nowy, przeprojektowany MacBook Air ma trafić do sprzedaży w 2022 r. – może się to stać w okoły połowy roku (zaraz po prezentacji na WWDC 2022 lub w wakacje, przed początkiem akcji „Back to school”) lub jesienią, w październiku lub listopadzie.

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: