Raport: Apple pracuje nad 15-calowym MacBookiem Air

Tomek Czech   25 marca 2022

Spora grupa użytkowników Apple od dawna postulowała wprowadzenie na rynek przez firmę z Cupertino MacBooka Air z większym ekranem niż obecne 13 cali. Wydaje się, że ich prośby zostały wysłuchane – z najnowszego przecieku wynika, że Apple pracuje nad nowym, 15-calowym modelem MacBooka Air.

berrolia

Nowy MacBook Air 15”

O pracach Apple nad takim komputerem dowiadujemy się z najnowszego raportu firmy analitycznej Display Supply Chain Consultants, która ma bardzo dobre rozeznanie w azjatyckim łańcuchu dostaw firmy z Cupertino.

Nie znamy więcej szczegółów poza tym, że w opracowaniu jest właśnie 15-calowy MacBook Air, który ma trafić do sprzedaży w 2023 roku.

W raporcie czytamy też, że Apple może wprowadzić na rynek odświeżoną wersję obecnego MacBooka Air z nieco większym ekranem, o przekątnej „pomiędzy 13 a 14 cali”.

W Cupertino mają też pracować nad nowym modelem budżetowego iPada, który również otrzyma nieco większy wyświetlacz niż obecne 10,2”.

Doniesienia o pracach Apple nad nowym 15-calowym laptopem potwierdził analityk Ming-Chi Kuo, ale według jego informacji komputer może nie zostać nazwany „MacBook Air”. Jego premiera spodziewana jest pod koniec 2023 r., „jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem”.

A jeszcze w tym roku powinna odbyć się premiera nowego, przeprojektowanego MacBooka Air z procesorem M2.

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: