Jesienią premiera AirPod Pro 2, odświeżone AirPods Max w nowych kolorach i być może niższej cenie

Tomek Czech   9 maja 2022

W swoim najnowszym newletterze Mark Gurman z Bloomberga pisze o tym, jakich nowych słuchawek AirPods możemy się spodziewać tej jesieni. Przed nami premiera AirPods Pro 2 i odświeżenie AirPods Max – nowe kolory, być może też obniżka ceny.

berrolia

AirPods Pro 2 (2022)

Wraz z jesienną premierą iPhone’a 14, Apple Watch Series 8 czy nowych Maców z M2 na rynku pojawią się AirPods Pro 2. generacji – twierdzi dziennikarz Bloomberga.

AirPods Pro 2 mają oferować jeszcze lepszą jakość dźwięku i wspierać bezstratny format Lossless (ALAC), a także posiadać nowy, mocniejszy chip H2 zapewniający dłuższą pracę baterii na jednym ładowaniu i ulepszoną aktywną redukcję hałasu.

Słuchawki mają też po raz pierwszy zostać wyposażone w funkcje monitorowania aktywności fizycznej i zdrowia użytkownika.

Ale najważniejszą zmianą może być nowy dizajn – AirPods Pro 2 najprawdopodobniej zostaną pozbawione wystającego „patyczka” i upodobnią się do Beats Studio Buds.

Słuchawki mają być też wyposażone w nowe czujniki ruchu, a ich etui ma posiadać małe głośniczki, ułatwiające lokalizację słuchawek przy użyciu aplikacji Znajdź.

Trudno powiedzieć, kiedy dokładnie odbędzie się rynkowa premiera AirPods Pro 2 – czy już we wrześniu, razem z iPhonem 14 i Apple Watch Series 8, w październiku-listopadzie, wraz z wejściem do sprzedaży nowych Maców z M2, czy dopiero w grudniu, w gorącym świątecznym okresie zakupowym (AirPodsy są bardzo popularnym prezentem świątecznym).

Na razie nie wiadomo nic o cenie AirPods Pro 2. Oficjalna cena obecnego modelu AirPods Pro – z etui ładowanym przez MagSafe – wynosi 1249 zł, ale w promocji można je teraz kupić za 912 zł.

Odświeżone AirPods Max (2022)

Z dotychczasowych przecieków wynika, że w tym roku nie powinniśmy spodziewać się wokółusznych AirPods Max 2. generacji.

Natomiast według informatorów Bloomberga, jesienią Apple ma zaoferować słuchawki w nowych kolorach. Nie wiadomo jeszcze jakich.

Mark Gurman zastanawia się także, czy w Cupertino zdecydują się na obniżenie ceny słuchawek. Obecna oficjalna cena – 2799 zł – jest zdaniem wielu użytkowników zbyt wysoka w porównaniu z cenami konkurencyjnych słuchawek z ANC, jak Sony WH-1000XM4 czy Bose QuietComfort 45.

Być może dlatego u więksości sprzedawców cena AirPods Max jest od dawna mocno obniżona i oscyluje w granicach 2 tys. zł. Obecnie można je kupić już za 2075 zł (ponad 700 zł taniej).

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

***

Tekst zawiera linki afiliacyjne do Amazon.pl

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: