Nowy tryb oszczędzania baterii działa nie tylko na Apple Watch Series 8 – lista kompatybilnych modeli

Tomek Czech   9 września 2022

Jedną z nowości zaprezentowanego wczoraj Apple Watch Series 8 jest tryb niskiego zużycia energii, dzięki któremu nowy zegarek może działać na baterii nawet 36 godzin. Funkcja oszczędzania baterii dostępna będzie też w kilku poprzednich modelach Apple Watcha.

berrolia

Apple Watch – nowy tryb niskiego zużycia energii

W czasie wczorajszej prezentacji Apple ogłosiło, że Apple Watch Series 8 ma baterię pozwalającą mu pracować do 18 godzin na jednym ładowaniu. Taki sam czas pracy na baterii miało kilka poprzednich modeli.

Nowością ogłoszoną wczoraj przez Apple jest nowy tryb niskiego zużycia energii, dzięki któremu Apple Watch Series 8 ma działać na baterii do 36 godzin.

W czasie konferencji usłyszeliśmy, że w trybie oszczędzania energii nadal działa wiele funkcji zegarka, jak śledzenie aktywności fizycznej, funkcji życiowych czy detektor upadków, a tymczasowo dezaktywowane są inne funkcje, jak automatyczne rozpoznanie rozpoczęcia treningu i przede wszystkim niegasnący ekran “always-on”.

Podczas konferencji Apple podało, że tryb niskiego zużycia energii będzie działał również na starszych modelach zegarka – Apple Watch Series 4 i nowszych z zainstalowanym watchOS 9.

watchOS 9 jest kompatybilny właśnie z modelem Series 4 i nowszymi:

  • Apple Watch Series 4
  • Apple Watch Series 5
  • Apple Watch SE
  • Apple Watch Series 6
  • Apple Watch Series 7
  • Apple Watch Series 8
  • Apple Watch SE 2
  • Apple Watch Ultra

Apple nie podaje tego oficjalnie, ale nie ma się co spodziewać, że poprzednie modele, zwłaszcza te najstarsze, również osiągną 36 godzin pracy na jednym ładowaniu z nowym trybem niskiego zużycia energii. Przede wszystkim dlatego, że im starszy model, tym mniej posiada funkcji, które mogą być wyłączne w trybie oszczędzania baterii.

Premiera finalnej wersji watchOS 9 odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 12 września (razem z iOS 16). Wtedy więc użytkownicy zegarków kompatybilnych z najnowszą wersją systemu będą mogli po raz pierwszy wypróbować tryb niskiego zużycia energii.

Produkty Apple w super cenach

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: