Jak rozpoznać, czy AirPods są oryginalne? iOS 16 załatwia sprawę

Łukasz Bernaczyk   23 września 2022

Jak rozpoznać, czy AirPods są oryginalne? Teraz wystarczy spróbować podłączyć je do iPhone’a – w iOS 16 przy próbie podłączenia do iPhone’a nieoryginalnych AirPodsów, system wyświetli komunikat o braku możliwości zweryfikowania słuchawek.

berrolia

iOS 16 wykrywa podrobione AirPodsy

Obecnie na rynku mamy prawdziwy wysyp podrabianych AirPodsów. Bez specjalnego wysiłku w sieci możemy znaleźć podróbki w zasadzie każdego modelu słuchawek od Apple, począwszy od AirPods 1. generacji, przez AirPods Pro, a na AirPods Max skończywszy.

Podrabiane AirPodsy niejednokrotnie są wizualnie są praktycznie nie do odróżnienia od oryginałów, jednak oferują znacznie gorszą jakość dźwięku oraz pozostałych funkcji, jak na przykład aktywna redukcja hałasu (ANC). Użytkownicy od lat głowili się, jak rozróżnić podróbki od oryginałów.

Sprawę rozwiązało pojawienie się iOS 16 – według oficjalnych dokumentów opublikowanych przez Apple, system iOS 16 jest teraz w stanie zweryfikować oryginalność słuchawek AirPods, a w przypadku braku możliwości potwierdzenia ich oryginalności wyświetli stosowny komunikat, w którym przeczytamy:

Te słuchawki nie mogły zostać zweryfikowane jako oryginalne AirPodsy i mogą nie działać prawidłowo.

Użytkownik ma do wyboru dwa przyciski: “Nie łącz” oraz “Połącz w ustawieniach Bluetooth”.

Możesz zrezygnować z połączenia niezweryfikowanych słuchawek AirPods lub połączyć je w ustawieniach Bluetooth. Jeśli połączysz niezweryfikowane słuchawki AirPods, mogą one nie działać zgodnie z oczekiwaniami.

Apple na swojej stronie wsparcia udostępnia również dokument wyjaśniający, jak samemu zidentyfikować model i generację słuchawek AirPods oraz etui ładującego.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: