Apple Watch Ultra solidnie przetestowany na wytrzymałość – przy uderzeniach młotem pierwszy pękł stół (wideo)

Łukasz Bernaczyk   27 września 2022

Pewien youtuber poddał niecodziennym testom wytrzymałościowym Apple Watch Ultra. Zegarek Apple wykazał się niesamowitą odpornością na zarysowania i uderzenia – do tego stopnia, że podczas uderzeń młotkiem pierwszy pękł stół.

berrolia

Apple Watch Ultra – wytrzymałość

Prowadzący kanał TechRax, zajmujący się testami wytrzymałościowymi różnych urządzeń, udostępnił nowe wideo, pokazujące próby wytrzymałościowe przeprowadzone na Apple Watch Ultra.

Pierwszy test polegał na upuszczaniu zegarka skierowanego ekranem do dołu na betonową powierzchnię z wysokości około 1,2 m. Poza mikroskopijnymi uszczerbkami na tytanowej obudowie, zegarek i jego ekran przetrwały tę próbę bez żadnego znacznego uszkodzenia.

Kolejna próba wytrzymałości Apple Watch Ultra polegała na wrzuceniu zegarka do słoika ze starymi gwoździami, a następnie zamieszaniu zawartości. Tu również nowy smart watch Apple nie wykazał żadnych poważniejszych uszkodzeń (włącznie z ekranem).

Ostatni i jednocześnie najcięższy test, w którym prowadzący uderzał młotkiem w szafirowy ekran Apple Watcha Ultra również okazał się zaskoczeniem. Pierwsze trzy uderzenia młotkiem nie przyniosły żadnego rezultatu. Po szóstym uderzeniu pękł… blat stołu pod zegarkiem.

Dopiero dziesiąte uderzenie okazało się częściowo skuteczne – choć ekran nadal pozostawał bez uszkodzenia, to zegarek wyłączył się. Kolejne uderzenia z większą siłą pozwoliły rozbić ekran Apple Watch’a Ultra.

Oczywiście w normalnych warunkach nikt nie będzie uderzał młotkiem w ekran zegarka, jednak testy te pozwoliły potwierdzić, że przeznaczony dla sportów ekstremalnych Apple Watch Ultra jest rzeczywiście bardzo odporny na uszkodzenia.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: