Bloomberg: Apple wprowadzi na rynek “iPhone’a Ultra”. Znamy pierwsze szczegóły

Tomek Czech   29 września 2022

W przyszłym roku Apple wprowadzi na rynek iPhone’a Ultra – twierdzi zawsze dobrze poinformowany Mark Gurman z Bloomberga. Pojawiają się już pierwsze przecieki na temat tego modelu. O kilku nowościach słyszeliśmy już też wcześniej. Czym więc iPhone Ultra będzie się różnił od obecnych flagowców?

berrolia

iPhone Ultra (2023)

Nie powinniśmy się tu doszukiwać analogii do Apple Watch Ultra, który jest przeznaczony dla osób aktywnych fizycznie, uprawiających sporty ekstremalne, które potrzebują wytrzymałego zegarka sportowego. iPhone Ultra nie będzie “pancernym” telefonem – chodzi po prostu o to, że ten model (6,7 cala) będzie się coraz bardziej różnił od mniejszego iPhone’a w wersji “pro” (6,1 cala), więc Apple chce się pozbyć oznaczenia “Max”, które sugeruje, że telefon jest po prostu większą wersją mniejszego modelu.

Być może znajdziemy tu więcej analogii do najmocniejszego obecnie procesora stworzonego przez Apple – M1 Ultra, w który wyposażony jest Mac Studio.  Nie jest wykluczone, że przyszłoroczny iPhone Ultra (lub “iPhone 15 Ultra”) będzie posiadał bardziej wydają wersję procesora A17 Bionic (np. z większą liczbą rdzeni GPU) i więcej RAM niż iPhone 15 Pro.

A17 Bionic będzie pierwszym chipem Apple wyprodukowanym w technologii 3 nm. Dzięki temu będzie jeszcze mniejszy, mocniejszy i bardziej energooszczędny niż obecne układy

Mark Gurman podaje, że iPhone Ultra będzie wyposażony w port USB-C, ale już od dawna wiemy, że w przyszłym roku wszystkie nowe iPhone’y 15 mają posiadać to złącze. W niedalekiej przyszłości USB-C trafi również do innych urządzeń i akcesoriów Apple (zobacz: 5 urządzeń Apple, które w najbliższym czasie zmienią port Lightning na USB-C);

Być może największym wyróżnikiem iPhone’a Ultra będzie aparat peryskopowy – od dłuższego czasu pojawiają się doniesienia, że w 2023 r. taka kamera ma trafić do smartfona z Cupertino, ale – np. według analityka Ming-Chi Kuo – znajdzie się tylko w większym modelu z ekranem 6,7 cala (więcej o aparacie peryskopowym przeczytasz tutaj).

Zobacz: Świetna promocja na Kindle Paperwhite – taniej o prawie 200 zł!

W ostatnich dniach pojawił się jeszcze jeden przeciek na temat iPhone’a w wersji “Ultra”, ale musimy podchodzić. do niego z odpowiednią dozą sceptycyzmu – według leakera Majin Bu, który w przeszłości podawał już sprawdzone informacje na temat przyszłych produktów Apple, iPhone 15 Ultra będzie wyposażony w dwie przednie kamery, a jego podstawowa wersja będzie miała 256 GB pamięci. Mniejszy iPhone 15 Pro ma nadal posiadać pojedynczą przednią kamerę i być dostępny również w wersji 128 GB.

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło
Grafika

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: