Focal prezentuje swoje pierwsze bezprzewodowe słuchawki Hi-Fi z ANC – model Bathys

Tomek Czech   20 października 2022

Focal, francuski producent sprzętu HiFi z wyższej półki, wprowadził właśnie na rynek swoje pierwsze bezprzewodowe słuchawki z aktywną redukcją szumów (ANC) – model Bathys. Czekaliśmy na nie z niecierpliwością, bardzo ciekawi, jaki finalny produkt stworzą doświadczeni inżynierowie z Focal. Sprawdźmy zatem, co oferują nam słuchawki Bathys.

berrolia

Focal Bathys – słuchawki HiFi Bluetooth z ANC

Bathys zostały zaprojektowane z wykorzystaniem technologii z najlepszych słuchawek Focal – wykonane we Francji 40-milimetrowe przetworniki głośnikowe w kształcie litery M z aluminiowo-magnezową kopułką mają zapewnić szczegółową, precyzyjną i dynamiczną reprodukcję dźwięku.

Czysty dźwięk HiFi ma być też gwarantowany przez nowoczesną łączność Bluetooth 5.1 Multipoint lub połączenie przewodowe dzięki trybowi USB-DAC.

Dzięki aluminiowo-magnezowej kopułce, przetworniki w słuchawkach Bathys zapewniają głęboki bas, miękkie tony wysokie i wyraźne tony średnie, co daje niezwykle precyzyjny dźwięk. Zintegrowany tryb USB-DAC oferuje rozdzielczość do 24 bitów/192kHz dla jeszcze bardziej imponującej wydajności.

Konstrukcja modelu Bathys także idzie w ślady high-endowych słuchawek Focal wykonanych z wysokiej jakości materiałów – mamy więc magnez na zausznikach oraz prawdziwą skórę na aluminiowym pałąku.

Maskownice nauszników nawiązują do charakterystycznego wzoru słuchawek Focal, z niezwykle estetycznymi i uniwersalnymi zaokrągleniami. W centralnej części nauszników znajduje się podświetlane logo marki Focal dające ciekawy efekt wizualny.

Focal Bathys posiadają dwa tryby aktywnej redukcji szumów:

  • tryb “Silent”, zoptymalizowany dla podróży z wysokim poziomem hałasu w tle (samoloty, pociągi itp.);
  • tryb “Soft”, który pomaga w skupieniu się w miejschach z mniejszym poziomem hałasu – w domu, w biurze itp.

Słuchawki mają również tryb “Transparentność”, który w razie potrzeby pozwala słyszeć dźwięki wokół siebie.

Jako że Focal Bathys z ANC zostały stworzone w dużej mierze dla osób spędzających dużo czasu w podróży, słuchawki są zaprojektowane tak, być jak najbardziej trwałe, ale jednocześnie kompaktowe, lekkie i komfortowe nawet przy dłuższym użytkowaniu.

Czas pracy na baterii to 30 godzin w trybie bezprzewodowym, z włączoną redukcją szumów, 35 godzin w przewodowym trybie jack i 42 godziny w trybie USB-DAC. Funkcja szybkiego ładowania zapewnia 5 dodatkowych godzin słuchania po ładowaniu przez zaledwie 15 minut.

Focal Bathys posiadają wsparcie dla dwóch asystentów głosowych: Google Asistant oraz Amazon Alexa. Mają również korektor dźwięku, który pozwala dopasować dźwięk do naszych potrzeb. Asystenci głosowi, korektor dźwięku oraz inne ustawienia są dostępne w specjalnej aplikacji opracowanej przez Focal (Focal & Naim).

Słuchawki są kompatybilne z kodekami SBC, AAC, Apt-XTM i Apt-XTM Adaptive.

Bathys posiadają również technologię Clear Voice Capture, zapewniającą krystalicznie czyste rozmowy telefoniczne, bazującą na 8 wbudowanych w słuchawki mikrofonach.

W komplecie ze słuchawkami znajduje się starannie wykończony futerał oraz dwa kable o długości 1,2 m –  3,5 mm Jack-Jack i USB-C.

 

Bathys pochodzi od słowa “batyskaf”, pierwszego głębinowego pojazdu badawczego. Jest on uosobieniem spokoju, otchłani i absolutnej ciszy. Genialny tryb ANC w słuchawkach Focal doskonale odzwierciedla odczucia obecne podczas eksplorowania głębokich oceanów.

Słuchawki Focal Bathys są dostępne w salonach Denon Store oraz na salonydenon.pl. Więcej informacji o tym modelu znajdziesz tutaj.

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: