Bloomberg: nowe szczegóły na temat specyfikacji i daty premiery MacBooków Pro M2, Mac mini M2 oraz potężnego Maca Pro z 256 GB RAM i M2 Extreme

Łukasz Bernaczyk   24 października 2022

Najnowsze doniesienia Marka Gurmana z Bloomberga przynoszą informacje na temat specyfikacji nadchodzących Maców z układami M2 w wersjach Pro, Max, Ultra a nawet Extreme. Premiera nowych komputerów już w najbliższym czasie.

Specyfikacje nowych Maków z układami M2

Według informacji krążących w sieci już od jakiegoś czasu, Apple przygotowuje się do premiery nowych Maców z różnymi wersjami chipów M2.

Jeszcze w tym roku mamy zobaczyć wyposażone w układy M2 komputery Mac mini oraz MacBooki Pro 14″ i 16″. Kilka ciekawych informacji o specyfikacji tych maszyn udostępnił właśnie redaktor Bloomberga, Mark Gurman.

Mac mini z M2

Według dobrze poinformowanego Gurmana, nowy Mac mini ma otrzymać dokładnie taki sam układ M2, jaki obecnie znajduje się w MacBooku Pro 13″ oraz najnowszym MacBooku Air.

Mowa więc o procesorze M2 z 8 rdzeniami CPU (4 rdzenie wydajnościowe i 4 energooszczędne), 10 rdzeniami GPU i do 24 GB zunifikowanej pamięci RAM.

Apple testuje również Maca mini wyposażonego w procesor M2 Pro, z większą liczbą rdzeni CPU i GPU.

MacBooki Pro z M2 Pro oraz M2 Max

Nowe MacBooki Pro 14″ i 16″ mają być dostępne z chipami M2 Pro oraz M2 Max.

Układ M2 Max będzie posiadał 12 rdzeni CPU (8 rdzeni wydajnościowych i 4 rdzenie energooszczędne), 38 rdzeniami GPU oraz 64 GB zunifikowanej pamięci RAM.

Z miłości do Apple

Mac Pro z M2 Ultra oraz M2 “Extreme”

Najmocniejszym komputerem ze stajni Apple będzie oczywiście Mac Pro, który najprawdopodobniej będzie dostępny z układami M2 Ultra oraz M2 “Extreme”.

Układy te zaoferują odpowiednio 24 i 48 rdzenie CPU, 76 i 152 rdzenie GPU oraz do 256 GB zunifikowanej pamięci RAM.

Gurman podaje, że obecnie Apple aktywnie testuje model Maca Pro z 24 rdzeniami CPU (16 rdzeni wydajnościowych i 8 rdzeni energooszczędnych), 76 rdzeniami GPU i 192 GB pamięci RAM.

Nowe Maki – kiedy premiery?

Zarówno z wcześniejszych  doniesień, jak i z najnowszych informacje Marka Gurmana wynika, że zarówno nowy Mac mini z M2 oraz nowe MacBooki Pro 14″ i 16″ z M2 trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej w listopadzie.

Jeżeli chodzi o potężnego Maca Pro, to jego premiera spodziewana jest w pierwszej połowie 2023 roku.

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: