Czy Apple ustanowiło właśnie kolejny rekord zarobków? To pytanie retoryczne…

Tomek Czech   27 października 2022

Pandemia, wojny, przerwane łańcuchy dostaw, globalna inflacja, mocne spowolnienie gospodarki Chińskiej, obawy o nadejście dekoniunktury w Stanach Zjednoczonych – to wszystko wydaje się nie mieć wpływu na wyniki finansowe Apple. Firma z Cupertino wciąż sprzedaje więcej i więcej. Właśnie ogłosiła rekordowy przychód za trzeci kalendarzowy (i czwarty fiskalny) kwartał tego roku.

berrolia

Wyniki finansowe Apple – 3Q 2022

Za okres ostatnich trzech miesięcy (lipiec-wrzesień) Apple odnotowało przychody w wysokości 90,1 miliarda dolarów (o 8% więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku), co jest historycznym rekordem tego kwartału.

W całym ostatnim roku fiskalnym – od października 2021 do września 2022, przychód wyniósł 394 miliardy dolarów (o 8% więcej niż w poprzednim roku fiskalnym), co również jest historycznym rekordem.

Zysk firmy w ostatnim kwartale wyniósł 20,7 mld dolarów. W całym obiegłym roku fiskalnym – 99,8 mld dolarów.

W trzecim kwartale świetnie sprzedawały się przede wszystkim Maki (wzrost o 25%), a także iPhone’y, urządzenia ubieralne (jak Apple Watch i AirPods) oraz akcesoria (wzrost o 10%). Słabiej niż rok temu sprzedawały się iPady (-13%).

Przychody we wszystkich kategoriach w 3. kwartale 2022:

  • iPhone: 42,63 mld dol. (wzrost o 9,8% w porównaniu do tego samego okresu 2021)
  • Mac: 11,51 mld dol. (+25,4%)
  • iPad: 7,17 mld dol. (-13,1%)
  • Urządzenia ubieralne, dom i akcesoria: 9,65 mld dol. (+9,8%)
  • Usługi: 19,19 mld dol. (+5%)

Udział poszczególnych kategorii produktowych w przychodach Apple:

Za: MacRumors

Luca Maestri, dyrektor finansowy Apple, poinformował, że baza aktywnych urządzeń Apple sięgnęła rekordowych rozmiarów w każdej kategorii produktowej. Nie podał jednak dokładnych liczb.

Z kolei podczas telekonferencji z inwestorami Tim Cook zdradził, że popyt na iPhone’a 14 Pro i 14 Pro Max jest tak duży, że Apple nie nadąża z produkcją.

Tymczasem iPhone’a 14 (podstawową wersję 128 GB) możemy już kupić w pierwszej promocji – aż 200 zł taniej! KUP TUTAJ

Mac od ręki i w super cenie!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: