Raport: Apple pracuje nad tańszymi “AirPods Lite”

Tomek Czech   4 stycznia 2023

Apple ma coraz więcej słuchawek bezprzewodowych w swojej ofercie, ale nawet najtańsze z nich są kilka razy droższe od taniutkich słuchawek TWS innych producentów, które zalewają rynek. Dlatego, zdaniem analityka Jeffa Pu, firma z Cupertino pracuje nad tańszym modelem AirPodsów – “AirPods Lite”.

berrolia

Apple AirPods Lite

AirPodsy stały się globalnym hitem, zapoczątkowały modę na słuchawki true wireless i sprzedały się w milionach egzemplarzy. Ale inni producenci zalewają rynek coraz lepszymi słuchawkami kosztującymi znacznie mniej niż AirPodsy, dlatego – zdaniem Jeffa Pu – Apple musi reagować i planuje stworzenie tańszego modelu swoich słuchawek.

Analityk nie podaje żadnych technicznych szczegółów dotyczących “AirPods Lite”. Wiadomo tylko, że mają być znacząco tańsze od modeli sprzedawanych obecnie. W tym momencie w ofercie Apple znajdziemy AirPods 3 kosztujące 169 dol. (w Polsce – 1049 zł) oraz starszy model – AirPods 2 za 129 dol. (w Polsce – 799 zł). AirPodsy w wersji “pro” są jeszcze droższe.

Oczywiście wszystkie one są zdecydowanie lepsze niż znacznie tańsze produkty konkurencji (i nieporównywalnie lepiej współpracują ze sprzętem Apple), ale w sytuacji szalejącej inflacji i widma recesji na wielu światowych rynkach konsumenci coraz częściej wybierają przyzwoicie grające, dużo tańsze słuchawki innych producentów. Jeff Pu prognozuje, że w 2023 r. Apple sprzeda o 10 mln AirPodsów mniej niż w 2022 r. Z jego informacji wynika, że popyt na AirPods 3 nie jest tak wysoki, jak spodziewano się w Cupertino.

Oprócz wprowadzenia na rynek “AirPods Lite” Apple może dalej obniżać cenę AirPodsów 2. generacji, które wciąż mają do zaoferowania znacznie więcej niż tanie słuchawki konkurencji.

Oczywiście do takich raportów trzeba podchodzić z odpowiednim dystansem. W przeszłości wielokrotnie pojawiały się doniesienia o rzekomych planach Apple na stworzenie tańszych wersji swoich produktów, ale firma z Cupertino zazwyczaj idzie jednak w drugim kierunku – wprowadza na rynek droższe wersje “pro”.

Obecne promocje na AirPodsy:

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

***

Artykuł zawiera linki afiliacyjne.

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: