Bloomberg: Apple wprowadzi na rynek “high-endowego” iPhone’a “Ultra”

Tomek Czech   5 lutego 2023

Od kilku miesięcy słyszymy, że Apple przygotowuje się do wprowadzenia na rynek topowego “iPhone’a Ultra”, który mógłby zastąpić obecną wersję Pro Max. Mówiło się nawet, że już w tym toku możemy zobaczyć “iPhone’a 15 Ultra”. Jednak według Marka Gurmana z Bloomberga, wersja Pro Max zostanie, natomiast pojawi się kolejny, “high-endowy” model, jeszcze lepszy i jeszcze droższy od obecnych iPhone’ów “Pro”.

berrolia

***

🔥 Fantastyczna promocja na sprzęt Apple – superceny i raty 0% 🔥

(iPhone 14 Pro/Pro Max, MacBook Pro z M2 Pro/Max, MacBook Air M1/M2, Apple Watch Ultra, AirPods)

Sprawdź tutaj.

***

High-endowy “iPhone Ultra”

Z informacji zdobytych przez Marka Gurmana wynika, że kierownictwo Apple dyskutowało możliwość stworzenia nowego, topowego modelu iPhone’a, który w portfolio firmy sytuowałby się ponad iPhone’ami w wersji Pro i Pro Max. Jest duża szansa, że taki model rzeczywiście ujrzy światło dzienne – podaje dziennikarz Bloomberga.

Może zostać nazwany “iPhone Ultra”, ale nazwa ta jest na razie czystą spekulującą na podstawie tego, że w ostatnim czasie Apple dwukrotnie jej użyło: w przypadku topowego smartwatcha – Apple Watch Ultra i swojego najszybszego procesora – M1 Ultra.

Na razie nie wiadomo dokładnie, czym “iPhone Ultra” miałby różnić się od modeli “pro”. Najprawdopodobniej byłby to jeszcze bardziej wydajny procesor, jeszcze lepsze kamery (albo większą ich liczba), być może jeszcze większy ekran.

Mark Gurman spekuluje, że mógłby to być też pierwszy całkowicie bezprzewodowy iPhone, pozbawiony fizycznego portu Lightning/USB-C.

Oczywiście w takim momencie pojawiają się też głosy, że “Ultra” mógłby być składanym iPhonem, ale wydaje się, że Apple nie jest jeszcze gotowe na wprowadzenie na rynek swojego pierwszego “składaka”.

Samsung od pewnego czasu oferuje topowy model “Ultra”, który ma więcej kamer, większą baterię, większy ekran, wsparcie dla rysika, więcej pamięci oraz nieco inny dizajn niż pozostałe modele.

Oczywiście cena high-endowego “iPhone’a Ultra” musiałaby być odpowiednio wyższa niż obecnych modeli “pro”. Mogłaby ona osiągnąć pułap około 1500 dol. (podstawowa wersja iPhone’a 14 Pro Max kosztuje 1099 dol.), co w Polsce przełożyłoby się na około 10 tys. zł. Biorąc pod uwagę fakt, że iPhone 14 Pro i 14 Pro Max sprzedają się świetnie, nawet w krajach, w których są znacznie droższe od poprzedników (w tym w Polsce), wydaje się, że nie byłoby problemu z popytem na drogiego “iPhone’a Ultra”.

Z informacji zdobytych przez Marka Gurmana wynika, że Apple dyskutowało możliwość wprowadzenia na rynek tego modelu jesienią przyszłego roku, wraz z całą serią iPhone’ów 16.

Tymczasem już najbliższej jesieni spodziewamy się premiery iPhone’ów 15. Wszystko, co o nich wiemy znajdziecie tutaj.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło
Grafika

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: