iPhone 15 Pro Max może otrzymać jeszcze jaśniejszy wyświetlacz

Łukasz Bernaczyk   13 lutego 2023

Według najnowszych informacji od jednego ze znanych i wiarygodnych leakerów, tegoroczny iPhone 15 Pro Max może zostać wyposażony w jeszcze jaśniejszy ekran niż u poprzednika. Szczytowa jasność miałaby wzrosnąć o 25% w stosunku do iPhone’a 14 Pro i 14 Pro Max.

berrolia

iPhone 15 Pro Max z ekranem o jasności 2500 nitów

Wiadomości o jeszcze jaśniejszym wyświetlaczu niż w przypadku iPhone’a 14 Pro Max przyniósł leaker o pseudonimie AppleShrimpPro, który już wielokrotnie podawał znajdujące później odzwierciedlenie w rzeczywistości informacje o nowych urządzeniach Apple na długo przed ich premierą.

Według leakera, iPhone 15 Pro Max będzie miał nowy, “piękny” dizajn z zaokrąglonymi krawędziami tylnej obudowy, jeszcze cieńszymi ramkami dookoła wyświetlacza oraz tytanową ramą.

Smartfon ten ma także potencjalnie otrzymać wyświetlacz nowej generacji produkowany przez firmę Samsung, który będzie mógł osiągać 2500 nitów szczytowej jasności.

Co prawda znany ekspert ds. wyświetlaczy, Ross Young, w rozmowie z 9to5mac stwierdził, że nie słyszał jeszcze nic na ten temat, jednak jak sam zauważył, wymiana wyświetlacza na inny, nowszej generacji, nie jest jedynym sposobem na zwiększenie jego jasności.

Apple mogłoby na przykład zastosować w iPhone’ie 15 Pro Max matrycę wielosoczewkową MLA, która zwiększyłaby jasność ekranu o około 20%. Rozwiązanie takie stosują na przykład LG czy Samsung.

Miejmy na uwadze, że wspomniane wartości jasności ekranu odnoszą się do jasności szczytowej. Dla przykładu, wyświetlacz iPhone’a 14 Pro i 14 Pro Max w normalnych warunkach użytkowania świeci z maksymalną jasnością 1000 nitów. Podczas odtwarzania treści HDR jasność szczytowa tego ekranu wzrasta do 1600 nitów, a kiedy przebywamy na zewnątrz, w bardzo jasnym otoczeniu, jasność szczytowa osiąga swój maksymalny poziom 2000 nitów.

Produkty Apple w super cenach

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: