Przeciek: Apple zaprezentuje żółtego iPhone’a 14

Tomek Czech   4 marca 2023

Apple ma zwyczaj wprowadzania wiosną specjalnej wersji kolorystycznej iPhone’a i wydaje się, że nie inaczej będzie  w tym roku – już w przyszłym tygodniu możemy zobaczyć żółtego iPhone’a 14.

berrolia

Żółty iPhone 14

Informacje o zbliżającej się wielkimi krokami premierze iPhone’a 14 w nowym kolorze podała japońska strona MacOtakara, które powołuje się na wpis na Weibo.

Nie jest jasne, czy w nowej, żółtej wersji kolorystycznej zobaczymy wszystkie cztery modele iPhone’a 14 czy tylko dwie tańsze wersje. MacOtakara raz pisze o “całej serii iPhone’ów 14”, innym razem tylko o iPhonie 14 i 14 Plus.

Wiosną ubiegłego roku Apple dodało nową, zieloną opcję kolorystyczną zarówno do dwóch tańszych modeli (iPhone 13 i 13 mini), jak i wersji “pro” (alpejska zieleń).

Natomiast rok wcześniej w nowym, fioletowym kolorze zobaczyliśmy jedynie iPhone’a 12 i 12 mini.

W 2022 r. Apple pokazało iPhone’a w nowym kolorze 8 marca i wydaje się, że w tym roku odbędzie się to mniej więcej w tym samym czasie – MacRumors podaje, że z wielu niezależnych źródeł słyszy informację o planowanym przez Apple na przyszły tydzień briefingu prasowym. Podczas takich wydarzeń firma z Cupertino najczęściej pokazuje wybranym dziennikarzom nowe produkty.

Ale briefing prasowy z pewnością nie jest organizowany wyłącznie w celu pokazania iPhone’a w nowym kolorze. Od dłuższego czasu wiemy, że wiosną Apple planowało wprowadzenie na rynek 15-calowego MacBooka Air z M2, spekulowało się też o wiosennej premierze pierwszego Maca Pro z procesorem Apple Silicon.

Jednak trudno wyobrazić sobie prezentację tych dwóch zupełnie nowych komputerów za pomocą zwykłej informacji prasowej, a nie podczas konferencji produktowej. Dlatego niełatwo przewidzieć, co dokładnie wydarzy się w przyszłym tygodniu.

Będziemy Was informować, jak tylko pojawią się nowe przecieki na ten temat.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: