5 najlepszych szkieł ochronnych do iPhone’a 14, 14 Pro i 14 Pro Max

Tomek Czech   17 kwietnia 2023

Apple wciąż ulepsza szkło pokrywające ekrany flagowych iPhone’ów, ale cudów nie ma – nikt jeszcze nie stworzył (i prawdopodobnie nie stworzy…) szkła w 100% odpornego na zarysowania czy pęknięcia. Dlatego użytkownicy smartfonów z Cupertino często decydują się na dodatkową ochronę swoich cennych urządzeń.

Na rynku są setki szkieł ochronnych do iPhone’a. Przygotowaliśmy dla Was listę pięciu najciekawszych z nich w naszej subiektywnej ocenie. Układając ją kierowaliśmy się w dużej mierze relacją ceny do jakości i opiniami użytkowników.

berrolia

Najlepsze szkła ochronne do iPhone’a 14, 14 Pro i 14 Pro Max

BananShield

Szkło hartowane BananShield to niezwykle wytrzymałe i twarde szkło ochronne dla iPhone’a od polskiego producenta – firmy Polski Banan.

Umieszczamy je na pierwszym miejscu naszego zestawienia przede wszystkim na dobre opinie, którymi cieszy się to szkło wśród użytkjwoników iPhone’a i świetną relacją cena-jakość.

BananShield charakteryzuje się twardością na poziomie szkieł Gorilla Glass – posiada oznaczenie 9H, co jest najwyższą twardością pośród dostępnych na rynku szkieł na smartfony. Praktycznie nie da się go zarysować.

Przejrzystość szkła jest zbliżona do 100%, co pozwala zachować maksymalną jasność ekranu i odpowiednie nasycenie kolorów

Krawędzie BananShield są frezowane w 2.5D, dzięki czemu są bardziej przyjemne w dotyku. Szkło pozostawia odsłonięte wszystkie czujniki niezbędne do poprawnego działania telefonu i chroni soczewkę aparatu, ale nie wpływa na jego funkcjonowanie.

Szkło posiada powłokę oleofobową, chroniące je przed wszystkiego rodzaju zabrudzeniami (przede wszystkim nieestetycznymi odciskami palców), a także powłokę hydrofobową, chroniącą przed przyleganiem wody, dzięki czemu ekran dotykowy jest w każdej chwili zdatny do użycia (i pojawia się na nim mniej refleksów świetlnych).

Montaż jest bardzo prosty dzięki szczegółowej instrukcji dostarczonej przez producenta.

BananShield jest bardzo przystępne cenowo – jak już wspominałem, słynie ze świetnej relacji cena-jakość.

Więcej szczegółów i cena

 

Belkin OVA103zz UltraGlass

Belkin OVA103zz UltraGlass dla iPhone’a 14 Pro zapewnia podwójną wytrzymałość szkła hartowanego. Producent przekonuje, że szkło zapewnia potwierdzoną testami do 2 razy lepszą ochronę niż szkło hartowane, zarówno przy upuszczeniach, jak i w codziennym użytkowaniu.

Ultratwarda warstwa wierzchnia szkła Ultra-Glass zapewnia potwierdzony testami najwyższy dostępny poziom ochrony przed zarysowaniami.

Ultrasmukłe – przy 0,29 mm grubości to szkło ochronne jest najcieńsze w kolekcji produktów Belkin. “To wielowarstwowa ochrona, która pozostaje tak cienka, że prawie nie widać, że tam jest” – chwili się producent. 

Szkło OVA103zz jest pokryte środkiem antybakteryjnym, chroniącym ekran przed rozwojem drobnoustrojów, które powodują odbarwienia i degradację. 

Szkło zapewnia też doskonałą, krystaliczną przejrzystość ekranu i posiada niezwykle gładką powierzchnię prawdziwego szkła.

Do zestawu dołączona jest specjalna tacka, która umożliwia łatwe i precyzyjne nałożenie szkła ochronnego, bez pęcherzykom powietrza.

Więcej szczegółów i cena

 

eStuff Titan Shield

Osłona ekranu eStuff Titan Shield do iPhone’a 14 Pro to wysokiej jakości, przyjazne dla obudowy, przezroczyste szkło hartowane, które pokrywa płaską część ekranu.

Zapewnia doskonałą ochronę przed zarysowaniami, odpryskami i pęknięciami. Jest 9 razy mocniejsze od zwykłego szkła.

Folia zapobiegająca stłuczeniu gwarantuje, że małe kawałki szkła pozostaną na miejscu w przypadku pęknięcia.

Dzięki właściwościom prawdziwego szkła Titan Shield nie zmienia kolorów ani wrażeń dotykowych podczas korzystania z telefonu.

Więcej szczegółów i cena

BananGuard – Szkło hartowane 3D

BananGuard ma wszystkie właściwości wymienionego wyżej szkła BananShield, ale jest szkło pełne (3D), które pokrywa większą część ekranu iPhone’a.

Po nałożeniu jest praktycznie niewidoczne i w sposób idealny dopasowuje się do wyglądu telefonu dzięki swoim ramkom w kolorze smartfona. Jest to więc szkło odpowiednie dla osób ceniących sobie przede wszystkim estetykę iPhone’a.

Pozostałe cechy BananGuard 3D:

  • najwyższa twardość 9H;
  • przejrzystość zbliżona do 100%;
  • powłoka oleofobowa i hydrofobowa;
  • nie wpływa na poprawne działanie czujników i kamery;
  • prosty montaż dzięki szczegółowej instrukcji dostarczonej przez producenta.

Więcej szczegółów i cena

 

PanzerGlass Ultra-Wide Fit – Diamond Strength

Szkło hartowane duńskiej marki PanzerGlass pokrywa całą powierzchnię ekranu wraz z ramkami i charakteryzuje się największym stopniem ochrony – Diamond Strength. W porównaniu do i tak bardzo mocnych szkieł z kategorii “gold”, kategoria “diamond” wyróżnia się czterokrotnie mocniejszymi krawędziami oraz o połowę większą elastycznością, a z upadkami radzi sobie osiem razy lepiej.

Oprócz najwyższej ochrony o mocy diamentu, szkło PanzerGlass zachowuje pełną wrażliwość na dotyk, a dzięki powłoce oleofobowej, która zapobiega powstawaniu smug i pozostawianiu odcisków palców, nie trzeba się martwić o czystość ekranu.

Szkło posiada także powłokę antybakteryjną, która likwiduje do 99,99% najbardziej powszechnych bakterii powierzchniowych.

Instalacja szkła PanzerGlas jest bardzo prosta dzięki ramce aplikacyjnej EasyAligner. Do tego, co bardzo ciekawe, PanzerGlass zostało zaprojektowane tak, żeby można było je aplikować na urządzenie nawet 200 razy!

W zestawie PanzerGlass Ultra-Wide Fit, oprócz 1 sztuki szkła hartowanego, znajduje się też ramka aplikacyjna, mokra ściereczka, sucha ściereczka z mikrofibry i naklejka antykurzowa.

Więcej szczegółów i cena

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: