Raport: Apple wprowadzi na rynek nowy, olbrzymi monitor OLED i składanego iPada Pro

Łukasz Bernaczyk   25 kwietnia 2023

Najnowszy raport analityków firmy Omedia sugeruje, że Apple ma dalekosiężne plany związane z przesiadką na ekrany w technologii OLED. Będą nowe laptopy i tablety, w tym składany iPad Pro z ekranem OLED 20″ oraz nowe monitory OLED 32″ i 42″.

berrolia

Nowe urządzenia Apple z ekranami OLED

Jak podaje portal OLEDInfo, nowy raport firmy Omedia, dotyczący paneli OLED, mówi o tym, że w najbliższych latach technologia ta zdominuje globalny rynek wyświetlaczy, a ich roczna produkcja wzrośnie z 9,7 mln sztuk w 2022 r. do ponad 70 mln w 2028 r.

Głównym odbiorcą paneli OLED ma być nie kto inny, jak Apple. Już w przyszłym roku firma z Cupertino zamierza wprowadzić na rynek iPady Pro z wyświetlaczami OLED, a w 2026 roku takie właśnie ekrany znajdą się w MacBookach Pro.

Do 2026 r. Apple będzie stopniowo redukowało zastosowanie w swoich urządzeniach paneli LCD oraz mini-LED, właśnie na rzecz OLEDów. Omedia wspomina również, że do tego właśnie roku powstać ma 20-calowy, składany iPad Pro, również z ekranem OLED.

W 2027 roku Apple ma z kolei rozpocząć produkcję monitorów o przekątnej 32 i 42 cali w technologii QD-OLED lub WOLED. Nie wiadomo do końca, czy będą to zewnętrzne monitory, czy też ekrany do komputerów iMac.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: