Final Cut Pro i Logic Pro w końcu dostępne na iPada

Łukasz Bernaczyk   10 maja 2023

Apple zapowiedziało premierę dwóch potężnych aplikacji, które dotąd dostępne były wyłącznie dla komputerów Mac, a niebawem trafią na iPady. Dzięki nowym, dotykowym interfejsom Final Cut Pro oraz Logic Pro w wersji dla iPada mogą zrewolucjonizować sposób tworzenia filmów i muzyki.

berrolia

Final Cut Pro i Logic Pro dla iPada

Premierę Final Cut Pro oraz Logic Pro w wersjach dla iPada Apple ogłosiło wczoraj za pomocą swojej strony internetowej oraz kanału YouTube. Obie te aplikacje to potężne narzędzia do produkcji wideo i muzyki, wykorzystywane nie tylko przez amatorów, ale również przez profesjonalne studia muzyczne i filmowe.

Dzięki dotykowemu ekranowi iPadów i nowemu, dostosowanemu właśnie do dotykowych ekranów interfejsowi, aplikacje te mogą stać się sporym hitem.

Apple opisuje najnowsze aplikacje w ten sposób:

Final Cut Pro i Logic Pro na iPada oferują zupełnie nowe interfejsy dotykowe, które pozwalają użytkownikom usprawnić przepływ pracy dzięki natychmiastowości i intuicyjności wielodotyku.

Final Cut Pro na iPada wprowadza potężny zestaw narzędzi dla twórców wideo do nagrywania, edytowania, wykańczania i udostępniania, a wszystko to z jednego urządzenia przenośnego.

Logic Pro na iPada oddaje moc profesjonalnego tworzenia muzyki w ręce twórcy — bez względu na to, gdzie się znajduje — dzięki kompletnej kolekcji wyrafinowanych narzędzi do pisania piosenek, tworzenia bitów, nagrywania, edytowania i miksowania.

Final Cut Pro i Logic Pro dla iPada – zobacz na YouTube

Zarówno Final Cut Pro dla iPada, jak i Logic Pro dla iPada będą dostępne od 23 maja w modelu subskrypcyjnym, w cenie 23,99 zł (4,99 dol.) za miesiąc lub 239,99 zł (49,99 dol.) za rok z góry, z miesięcznym okresem próbnym.

Final Cut Pro do działania wymaga iPada z układem Apple M1 lub nowszym, natomiast Logic Pro potrzebuje tabletu z procesorem Apple A12 Bionic lub nowszym.

Obie aplikacje będą oferowały pełne wsparcie dla Apple Pencil, jak i dla zewnętrznej klawiatury.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: