Bloomberg: iOS 17 z nowym trybym “inteligentnego wyświetlacza” w pozycji horyzontalnej

Tomek Czech   1 czerwca 2023

W swoim najnowszym raporcie Mark Gurman z Bloomebrga informuje o bardzo ciekawej nowej funkcji iOS 17, którego premiera odbędzie się już za kilkanaście dni podczas WWDC 2023 – w systemie pojawi się nowy tryb zablokowanego ekranu, który aktywuje się po obróceniu telefonu w pozycję horyzontalną.

berrolia

iOS 17 – nowy tryb zablokowanego ekranu

Z informacji zdobytych przez dziennikarza Bloomebrga wynika, że w nowym trybie ekran iPhone’a będzie wyświetlał dodatkowe informacje, jak wydarzenia z kalendarza, pogoda czy powiadomienia, w stylu inteligentnych wyświetlaczy oferowanych dziś przez inne firmy, jak Amazon (Echo Show) czy Google (Nest Hub).

Nowy tryb aktywuje się automatycznie, gdy ekran iPhone’a będzie zablokowany i telefon zostanie obrócony do pozycji horyzontalnej.

Według Gurmana, Apple chce w ten sposób uczynić iPhone’a jeszcze bardziej przydatnym, gdy np. leży na biurku czy jest podłączony do magnetycznej ładowarki.

Koncept: Parker Ortolani

Nowy widok ma być podobny do tego, który pojawił się w Androidzie w 2019 r., choć będzie od niego bardziej zaawansowany. Informacje będą wyświetlane białą czcionką na czarym tle, żeby użytkownik mógł je łatwo odczytać.

Według informatorów Bloomberga Apple pracuje też nad podobnym trybem dla iPada, ale w najbliższym czasie nie trafi on jednak do iPadOS 17.

Wszystko, co do tej pory wiemy na temat iOS 17 znajdziesz tutaj.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło
Grafika

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: