Jak zainstalować AirPods Pro beta i wypróbować nowe funkcje, jak Dźwięk Adaptacyjny, już teraz

Tomek Czech   12 czerwca 2023

W zeszłym tygodniu podczas WWDC 2023 Apple ogłosiło trzy nowe funkcje dla słuchawek AirPods, które będą dostępne dla wszystkich użytkowników jesienią. Jednocześnie udostępniło deweloperską betę nowego oprogramowania, która pozwala przetestować nowości już teraz. Jak ją zainstalować? Poniżej znajdziesz szczegółowy tutorial.

berrolia

Nowe funkcje AirPods – WWDC 2023

Nowe funkcje słuchawek AirPods ogłoszone na WWDC 2023 to:

 • Dźwięk adaptacyjny – nowy tryb słuchania, który dynamicznie łączy dwa inne, dostępne już teraz tryby – kontaktu oraz aktywnej redukcji hałasu, biorąc przy tym pod uwagę warunki panujące w otoczeniu użytkownika. Pozwala to zapewniać możliwie najlepszą jakość dźwięku w danej chwili. Nowy tryb płynnie reguluje poziom redukcji hałasu adekwatnie do kolejnych miejsc i sytuacji, w których użytkownicy znajdują się w ciągu dnia.

 • Głośność spersonalizowana – funkcja wykorzystuje technologię uczenia maszynowego – przy jej użyciu okresowo analizuje warunki środowiskowe i preferencje dotyczące dźwięku, a następnie automatycznie dostraja odtwarzanie multimediów. Ma to sprawić, żeby “prywatne wrażenia akustyczne były jeszcze lepsze”.
 • Wykrywanie rozmów – nowy sposób kontaktu z innymi, gdy ma się założone słuchawki AirPods Pro. Wystarczy, że użytkownicy zaczną mówić, a funkcja Wykrywanie rozmów zmniejszy głośność i uwydatni dobiegające z przodu głosy, przy jednoczesnym wyciszeniu hałasów z otoczenia.

Oprogramowanie zawiera jeszcze kilka drobniejszych nowości – o wszystkich przeczytasz tutaj.

Dźwięk adaptacyjny i wykrywanie rozmów działają jedynie na AirPods Pro 2 (teraz w promocji za jedyne 1128 zł).

Jak zainstalować nowe oprogramowanie AirPods w wersji beta?

Przede wszystkim musimy mieć zainstalowany system iOS 17 na iPhonie (zobacz tutaj). Może to teraz zrobić każdy użytkownik za darmo, ale pamiętajcie, że nie zaleca się instalowania oprogramowania w wersji beta na podstawowych urządzeniach. Podobnie jest ze słuchawkami AirPods – “soft” w wersji beta inataujecie na własne ryzyko.

Oto, jak to zrobić:

 1. Najpierw sprawdź, czy możesz włączyć tryb programisty, przechodząc do ustawień iPhone’a z iOS 17: Ustawienia > Prywatność i ochrona > Tryb programisty (na dole) – jeśli nie ma tam tego trybu, przejdź do kroku 2., jeśli jest, włącz go i przejdź do kroku 11.
 2. Wejdź na stronę programu Apple dla deweloperów na Macu (Ventura 13.3 lub nowszy) i zaloguj się bezpłatnie za pomocą swojego Apple ID.
 3. Znajdź Xcode w sekcji “Tools and resources” i kliknij “Learn more”.
 4. W prawym górnym rogu kliknij “Download” i wybierz “Xcode 15 beta”.
 5. Rozwiń menu “View Details” pod Xcode 15 beta i odznacz iOS 17 beta.
 6. Kliknij niebieski przycisk pobierania “Xcode 15 beta and “Selected Platforma”.
 7. Po pobraniu otwórz plik Xcode_15_beta.xip.
 8. Teraz otwórz Xcode 15 beta.
 9. Podłącz iPhone’a z systemem iOS 17 do Maca.
 10. Otwórz Ustawienia na iPhonie (pobieranie symulatora iOS 17 nie powinno być konieczne).
 11. Wybierz “Prywatność i ochrona”, znajdź i tapnij w “Tryb dewelopera”.
 12. Postępuj zgodnie z instrukcjami, żeby ponownie uruchomić iPhone’a.
 13. Po ponownym uruchomieniu koniecznie tapnij “Włącz”.
 14. Wróć do Ustawień na iPhonie i wybierz “Deweloper” (pod “Dostawca TV”)
 15. Przeskroluj na dół i w sekcji “Testowanie AirPods” tapnij w “Wstępna wersja oprogramowania sprzętowego beta”.
 16. Tapnij w przełącznik obok słuchawek AirPods Pro 2.

Apple twierdzi, że “Aktualizacje oprogramowania sprzętowego zostaną zainstalowane, gdy słuchawki AirPods znajdują się w etui ładującym i w pobliżu tego iPhone’a”.

Niestety nie można wymusić instalacji aktualizacji AirPods beta. Możemy za to sprawdzić, kiedy zostanie ona automatycznie zainstalowana – w Ustawieniach przechodzimy do Bluetooth i wybieramy słuchawki AirPods Pro 2. Będziemy wiedzieć, że mamy wersję beta, gdy AirPods Pro 2 zaktualizują się z firmware “5E135” do “6A238h”.

Powodzenia!

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: