Nowe tarcze watchOS 10 – “Snoopy” i “Paleta”. Zobacz, jak wyglądają i co oferują

Łukasz Bernaczyk   15 czerwca 2023

Zaprezentowany w zeszłym tygodniu na WWDC 2023 nowy system operacyjny dla zegarków Apple Watch – watchOS 10, zawiera dwie nowe tarcze- “Paleta” i “Snoopy”. Zobaczmy, jak wyglądają i co oferują.

berrolia

watchOS 10 – nowe tarcze

W tym roku watchOS 10 uległ sporemu przeprojektowaniu – oferuje użytkownikom Apple Watcha nowe sposoby szybkiego przeglądania informacji za pomocą odświeżonych aplikacji, nową funkcję “Stos inteligentny”, wyświetlającą ważne widżety wtedy, gdy są potrzebne, a także nowe informacje pomocne w diagnozowaniu kondycji psychicznej i stanu wzroku.

Dodatkowo w watchOS 10 pojawiły się dwie nowe tarcze: “Paleta” oraz “Snoopy”. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Tarcza Paleta

Apple tak opisuje tarczę “Paleta”:

Tarcza Paleta prezentuje godzinę w szerokiej gamie kolorów zobrazowaną przez trzy odrębne, nakładające się warstwy, a barwy na wyświetlaczu zmieniają się wraz z upływem czasu.

Użytkownik może wybrać jeden z wielu gotowych gradientów lub stworzyć własny gradient wybierając jego kolory składowe.

Tarcza oferuje możliwość dodania czterech komplikacji w narożnikach wyświetlacza.

Tarcza Snoopy

Drugą nową tarczą systemu watchOS 10 jest tarcza Snoopy, której głównymi bohaterami są postacie Snoopy i Woodstock z popularnego komiksu “Fistaszki”.

Animowane zwierzątka wchodzą w interakcje i bawią się wskazówkami zegarka, reagują na warunki pogodowe w okolicy, a nawet zaczynają ćwiczyć, gdy użytkownik uprawia sport.

Za każdym podniesieniem nadgarstka przez użytkownika, komiksowi bohaterowie w inny sposób prezentują aktualną godzinę, a w czasie kiedy zegarek pozostaje nieaktywny (dotyczy modeli z ekranem always-on) zwierzęta udają się na drzemkę.

Użytkownik może wybrać styl kolorystyczny tła tarczy, niestety nie ma tu opcji wyświetlania komplikacji.

System watchOS 10 został zaprezentowany 5 czerwca i właśnie od tego dnia dostępny jest w deweloperskiej wersji beta. Publiczna beta tego systemu powinna zostać udostępniona w lipcu, natomiast finalnie system trafi do użytkowników jesienią (najprawdopodobniej we wrześniu).

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: