Pierwszy Mac z M3 prawdopodobnie już tej jesieni

Mateusz Majewski   18 lipca 2023

Według znanego z trafnych przewidywań Marka Gurmana z Bloomberga, już w październiku spodziewać możemy się pierwszych Maków z procesorem M3. W nową linię procesorów wyposażony może być zarówno iMac, ale także trzynastocalowy MacBook Pro oraz Air. 

Chociaż sam układ wciąż będzie zapewne jedynie ewolucją względem M1/M2, to wreszcie ma on bazować na trzynanometrowym procesie technologicznym, o którym mówiło się jeszcze przed premierą maków z M2. Oznacza to oczywiście lepszą wydajność, szczególnie w stosunku do pobieranej przy tym energii. 

Informacja o następnej iteracji autorskich procesorów Apple wydaje się o tyle ciekawa, że jeszcze w ubiegłym miesiącu, podczas WWDC, Apple z dumą prezentowało kolejne komputery bazujące na układzie M2 – Maca Studio, Maca Pro i MacBooka Air z ekranem o przekątnej 15 cali. Jak donosi jednak 9To5Mac, zapewne premiery te były opóźnione, ze względu na występujące już nagminnie ostatnio problemy z łańcuchem dostaw. 

Nie wiemy jednak, czy Apple zdecyduje się na organizację specjalnego wydarzenia z okazji premiery nowych modeli, czy ograniczy się jedynie do komunikatu prasowego. Decyzja w tej sprawie nie została jeszcze rzekomo podjęta. Kolejne komputery z procesorami M3 (Pro/Max/Ultra) planowane są na przyszły rok. 

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Źródło

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Inżynier Informatyki. Fotografuję, żegluję, programuję. Zdjęcia: instagram.com/mateuszmajewskicom

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: