To będzie najmocniejszy MacBook Pro w historii – testy już trwają

Tomek Czech   8 sierpnia 2023

Jak podaje Mark Gurman z Bloomberga, Apple rozpoczęło testy układu M3 Max, w który zostanie wyposażony nowy MacBook Pro. Będzie to najpotężniejszy laptop firmy z Cupertino w historii.

MacBook Pro z M3 Max

Obecnie najmocniejszy chip, który znajdziemy w MacBooku Pro to M2 Max z 12‑rdzeniowym CPU (z 8 rdzeniami zapewniającymi wydajność i 4 rdzeniami energooszczęd­nymi), 38‑rdzeniowym GPU i 16‑rdzeniowym systemem Neural Engine.

M3 Max ma posiadać nawet 16-rdzeniowy CPU (z 8 rdzeniami zapewniającymi wydajność) i 40‑rdzeniowy GPU. Dzięki temu nowy MacBook Pro (14″ i 16″) będzie najmocniejszym laptopem, jaki kiedykolwiek stworzyło Apple.

Co ważne, nowy układ jest stworzony w technologii 3 nm, która ma zapewnić nie tylko większą wydajność, ale również dużo większą energooszczędność.

Obecnie najpotężniejszym chipem w ofercie Apple jest M2 Ultra z nawet 24-rdzeniowym CPU i 76-rdzeniowym GPU, którego znajdziemy w Macu Pro i Macu Studio.

Apple testuje już też inne procesory z serii “M3″ – M3 oraz M3 Pro, które trafią do nowych MacBooków Air, Pro i innych komputerów z Cupertino.

Z ostatnich przecieków wynika, że w październiku Apple może wprowadzić na rynek nowe modele MacBooka Air i 13-calowego MacBooka Pro z chipem M3. MacBooki Pro 14″ i 16” z układami M3 Pro i M3 Max mają trafić do sprzedaży w 2024 r. (obecne modele z M2 Pro i M2 Max pojawiły się w styczniu tego roku).

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: