iOS 17 beta 6 – dwie ważne zmiany

Tomek Czech   21 sierpnia 2023

No około miesiąc przed premierą finalnej wersji iOS 17 Apple udostępniło szóstą wersję beta najnowszego systemu operacyjnego dla iPhone’a. Oprócz drobnych ulepszeń i poprawek błędów zawiera ona dwie ważne zmiany.

berrolia

iOS 17 beta 6

Pierwszą ze zmian w iOS 17 beta 6 jest przywrócenie przycisku kończenia rozmowy telefonicznej na środek ekranu. W poprzednich betach przycisk ten umieszczony był po prawej stronie, co wywołało wiele kontrowersji.

Apple zdecydowało się jednak wyjść naprzeciw wieloletnim przyzwyczajeniom użytkowników i w najnowszej becie przycisk “Zakończ rozmowę” ponownie znajdziemy na środku, choć w innym miejscu niż w iOS 16. Pokazuje to poniższa grafika przygotowana przez 9to5Mac.

Drugą zmianą jest przywrócenie szybszego dostępu do zdjęć, które chcemy wysłać przez aplikację Wiadomości.

W iOS 17 wszystkie aplikacje iMessage dostępne są po rozwinięciu nowego menu, które wyświetla się po tąpnięciu w przycisk “+” umieszczony po lewej stronie. Rozwiązanie to było krytykowane głównie ze względu na to, że komplikowało (opóźniało) dostęp do zdjeć,  które chcieliśmy wysłać w konwersacji.

W najnowszej, szóstej becie iOS 17 Apple wprowadziło nowe rozwiązanie, przyspieszające dostęp do zdjeć – wystarczy dłużej przytrzymać przycisk “+”, żeby od razu przenieść się do naszej galerii i zaznaczyć fotografie, które chcemy wysłać.

Premiera finalnej wersji iOS 17 spodziewana jest w połowie września, w tygodniu następujacym po prezentacji iPhone’a 15, która ma się odbyć 12 września.

O wszystkich najważniejszych funkcjach iOS 17 przeczytacie tutaj, a nowości, które trafiły do poprzednich wersji beta znajdziecie tutaj.

Chcesz pobrać iOS 17 już teraz? Zobacz jak

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: