Port USB-C w iPhonie 15 pozwala ładować AirPods Pro 2 i Apple Watcha bezpośrednio z iPhone’a

Tomek Czech   13 września 2023

Jedną z największych nowości, którą znajdziemy w każdym z czterech modeli iPhone’a 15 jest port USB-C, który po wielu latach zastapił złącze Lightning. Jedną z zalet nowego portu jest możliwość ładowania słuchawek AirPods Pro 2 z USB-C oraz Apple Watcha bezpośrednio z iPhone’a.

berrolia

iPhone 15 – ładowanie AirPods Pro 2 i Apple Watch przez USB-C

Apple wspomniało o tej nowości podczas wczorajszej konferencji, pisze też o niej oficjalnie na swoich stronach.

Możliwe jest ładowanie słuchawek AirPods lub zegarka Apple Watch bezpośrednio z iPhone’a przez złącze USB‑C.

Ładowanie akcesoriów przez port USB-C jest możliwe zarówno przy użyciu podstawowych wersji nowego smartfona z Cupertino – iPhone’a 15 i 15 Plus, jak i wersji “pro” – iPhone’a 15 Pro i 15 Pro Max.

Nowe słuchawki AirPods Pro 2 (z portem USB-C) ładujemy z iPhone’a przez dowolny kabel z końcówką USB-C po obu stronach, a do ładowania Apple Watcha używamy oczywiście kabla USB-C z magnetyczną końcówką do ładowania zegarka.


W port USB-C zostały na razie wyposażone jedynie AirPods Pro 2. generacji, ale należy się spodziewać, że w najbliższej przyszłości wszystkie modele słuchawek Apple otrzymają ten port.

Tańsze wersje nowego iPhone’a wspierają transfer danych przez USB-C z prędkością USB 2 (do 480 Mb/s, czyli taką samą, jak przez port Lightning), podczas gdy iPhone 15 Pro i 15 Pro Max – dzięki nowemu kontrolerowi USB-C w układzie A17 Pro – wspierają transfer danych z prędkości 10 Gb/s.

Wszystko, co musisz wiedzieć o iPhonie 15 Pro i 15 Pro Max znajdziesz tutaj.

Przedsprzedaż wszystkich modeli iPhone’a 15 wystartuje w najbliższy piątek, 15 września, o godzinie 14:00.

Sprawdź polskie ceny nowych iPhone’ów:

Apple obniżyło wczoraj polskie ceny wszystkich słuchawek AirPods [sprawdź tutaj] oraz starszych modeli iPhone’a – iPhone’a 14, iPhone’a 13 oraz iPhone’a SE 3 [sprawdź tutaj].

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: