iPhone 15 i 15 Pro – czas pracy na baterii w porównaniu z iPhonem 14/14 Pro i starszymi modelami

Tomek Czech   18 września 2023

Długość pracy na baterii to dla wielu użytkowników jeden z najważniejszych czynników decydujących o wyborze smartfona dla siebie. Dlatego po wtorkowej konferencji “Wonderlust” wielu fanów Apple zadaje sobie pytanie, jak długo na baterii pracują nowe iPhone’y 15, zwłaszcza w porównaniu do iPhone’ów z serii “14”. Odpowiadamy na to pytanie poniżej.

Zobacz też: Apple obniża polskie ceny wymiany baterii w iPhonie

berrolia

***

Ruszyła sprzedaż iPhone’a 15 i 15 Pro! Gdzie kupić? [lista sprzedawców]

***

iPhone 15 i 15 Pro – czas pracy na baterii

Odpowiedź na pytanie o czas pracy na baterii iPhone’ów 15 w porównaniu z iPhone’ami 14 jest bardzo prosta: nic się nie zmieniło. Czas pracy każdego z nowych flagowców na jednym ładowaniu jest dokładnie taki, jaki był jego odpowiednika z poprzedniego roku.

Apple zdecydowało się podkreślić ten fakt – wspomniało o tym podczas konferencji i pisze o tym na swoich stronach – bo uważa, że ma się czym chwalić: czas pracy na baterii nie zmienił się, mimo że nowe iPhone’y otrzymały wiele dodatkowych funkcji (zwłaszcza modele “pro”).

W przypadku iPhone’a 15 Pro i 15 Pro Max utrzymanie takiego samego czasu pracy na baterii, jak w przypadku iPhone’a 14 Pro i 14 Pro Max, było możliwe przede wszystkim dzięki zastosowaniu nowego układu A17 Pro, który został wyprodukowany w litografii 3 nm, co sprawia, że jest nie tylko bardziej wydaje, ale też zdecydowanie bardziej energooszczędny.

Działa szybciej od układów poprzedniej generacji i z łatwością radzi sobie z intensywnymi zadaniami, a przy tym wyjątkowo oszczędnie obchodzi się z baterią.

Czas pracy na baterii najnowszych flagowców wygląda następująco.

W porównaniu z iPhone’ami z serii “13” różnice są minimalne, ale ciekawie robi się, gdy porównamy czas pracy na jednym ładowaniu iPhone’ów 15 z iPhone’ami 12. Tutaj widać już bardzo dużą różnice.

Zatem jeśli ktoś przesiada się na “piętnastkę” z “dwunastki” lub jeszcze starszego modelu, wydłużenie czau pracy na baterii będzie bardzo zauważalne.

Przedsprzedaż wszystkich modeli iPhone’a 15 wystartuje już jutro, w piątek, 15 września, o godzinie 14:00.

Sprawdź polskie ceny nowych iPhone’ów:

Apple obniżyło wczoraj polskie ceny wszystkich słuchawek AirPods [sprawdź tutaj] oraz starszych modeli iPhone’a – iPhone’a 14, iPhone’a 13 oraz iPhone’a SE 3 [sprawdź tutaj].

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: