Kolejne informacje o iPhonie 16 i 17 Pro

Tomek Czech   17 października 2023

O iPhone’ach 15 wiemy już wszystko, czas więc z większą uwagą kompletować informacje na temat kolejnych modeli. W ostatnich dniach pojawiły się nowe doniesienia na temat iPhone’a 16 Pro i 17 Pro.

berrolia

iPhone 16 Pro (2024)

Znany analityk Jeff Pu podaje, że iPhone’y 16 Pro i 16 Pro Max będą wyposażone w najnowszy modem 5G Snapdragon X75 od firmy Qualcomm.

Snapdragon X75 obsługuje “5G Advanced”, zapewniając jeszcze szybszą transmisję danych przez sieć 5G, ale też jest znacznie bardziej energooszczędny od obecnych modeli, dzięki czemu nowe iPhone’y będą mogły działać jeszcze dłużej na baterii.

Tańsze modele – iPhone 16 i 16 Plus – mają być nadal wyposażone w Snapdragon X70, który znajdziemy w iPhone’ach z serii “15”.

Zaprezentowany w lutym 2023 roku Snapdragon X75 oferuje lepszą agregację sieci i inne ulepszenia technologiczne zapewniające szybsze prędkości pobierania i wysyłania 5G w porównaniu do X70. Modem zajmuje o 25% mniej miejsca na płycie głównej i zużywa do 20% mniej energii niż poprzednik.

Snapdragon X75 obsługuje również najnowszy standard “5G Advanced”, który jest opisywany jako “kolejna faza 5G” i “ewolucja w kierunku 6G”. 5G Advanced wykorzystuje sztuczną inteligencję i ulepszenia uczenia maszynowego w celu poprawy wydajności 5G, a także rozszerza 5G na dodatkowe typy urządzeń i przypadki użycia.

Wszystko, co do tej pory wiemy o iPhonie 16 znajdziesz tutaj.

Premiera czterech modeli iPhone’a 16 jest spodziewana we wrześniu 2024 r.

iPhone 17 Pro (2025)

Tymczasem inny znany analityk, Ming-Chi Kuo podaje, że za dwa lata, w iPhonie 17 Pro i 17 Pro Max, Apple może zastosować komponenty z miedzi powlekanej żywicą (RCC).

Jak podaje Kuo, dzięki RCC można zredukować grubość płyty głównej  i ułatwić wiercenie w niej, ponieważ materiał ten nie zawiera włókna szklanego. Cieńsza płyta główna pozwoliłaby zaoszczędzić bardzo cenną przestrzeń wewnętrzną i wykorzystać ją do dodania innych komponentów lub np. większej baterii.

Zdaniem informatorów analityka, RCC nie zostanie użyty w iPhone’ach 16 Pro i 16 Pro Max w 2024 roku ze względu na to, że technologicznie nie spełnia jeszcze standardów Apple – jest wciąż zbyt delikatny, żeby przejść testy upadku.

Źródła podają jednak, że jeśli Apple i Ajinomoto – wiodący dostawca RCC, zdołają ulepszyć ten materiał przed trzecim kwartałem przyszłego roku, zostanie on zastosowany iPhone’ach 17 w wersji “pro” w 2025 r.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: