iOS 17.2 beta 4 – lista wszystkich nowości 

Mateusz Majewski   29 listopada 2023

Apple udostępniło wczoraj czwartą wersję testową aktualizacji iOS 17.2, która wprowadza aplikację Dziennik, nagrywanie wideo przestrzennego przez iPhone’a 15 Pro oraz wiele innych nowości wewnątrz systemu. 

iOS 17.2 beta 4 – nowości

Wygląda na to, że czwarta beta systemu iOS 17.2 nie rozpieszcza nas nowościami i raczej skupia się na poprawkach tego, co zaprezentowane zostało w poprzednich wersjach testowych tego oprogramowania.  

Znalazło się w niej jednak kilka drobnych zmian.

Zmiana domyślnego dźwięku i wibracji 

Zdecydowanie najciekawszą funkcją w nowej becie jest ta umożliwiająca wybór domyślnego dźwięku używanego do powiadomień innych niż wiadomość, poczta głosowa, mail, Kalendarz, czy Przypomnienia. Chodzi tu więc przede wszystkim o dźwięki ze wszystkich aplikacji firm trzecich.

Co ciekawe, istnieje także opcja zmiany współistniejącej powiadomieniu wibracji. 

Usunięcie współdzielonych playlist w Apple Music 

Intrygującą okazuje się również decyzja o usunięciu wprowadzonej już w pierwszej becie iOS 17.2 opcji tworzenia współdzielonych przez wielu użytkowników playlist w aplikacji Muzyka/usłudze Apple Music.

Do tej pory, w każdej z poprzednich wersji mogliśmy wygenerować link do playlisty lub kod QR, dzięki którym nasi znajomi mogli do niej dołączyć. W tym momencie opcja nie jest dostępna, co stawia znak zapytania w kontekście jej występowania w finalnej wersji. 

Informacja o zbyt wolnym kablu przy nagrywaniu ProRes

iPhone 15 Pro i 15 Pro Max mają możliwość nagrywania obrazu ProRes/Log na zewnętrzny dysk używając portu USB-C. Do tej pory, gdy używany dysk nie spełniał wymogów dotyczących prędkości, system wyświetlał odpowiedni komunikat informujący użytkownika o konieczności wymiany nośnika.

Teraz obsługiwany jest także przypadek zbyt wolnego kabla USB-C – jeśli użyjemy takiego przewodu, system również wyświetli odpowiedni monit. 

Inne nowości w iOS 17.2 beta 4:

  • Reorganizacja sekcji ustawień odpowiedzialnych za informacje o gwarancji urządzeń wraz ze zmianą jej nazwy;
  • Informacje w kodzie oprogramowania, wskazujące na planowane usunięcie możliwości kupna programów i filmów w aplikacji iTunes na rzecz aplikacji Apple TV. 

Znalazłeś coś jeszcze? Podziel się w komentarzu!

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Źródło

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Inżynier Informatyki. Fotografuję, żegluję, programuję. Zdjęcia: instagram.com/mateuszmajewskicom

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: