Apple udostępniło iOS 17.3 beta 1 z funkcją “Ochrona skradzionego urządzenia”

Tomek Czech   15 grudnia 2023

Aktualizacja (14.12): Apple udostępniło dzisiaj publiczną wersję pierwszej bety iOS 17.3 (a wraz z nią pierwszą publiczną betę macOS Sonoma 14.3).

***

Zaledwie dzień po udostępnieniu finalnej wersji iOS 17.2 (zobacz wszystkie nowości) Apple oddało w ręce deweloperów pierwszą betę kolejnej aktualizacji – iOS 17.3. Najważniejszą nową funkcją jest “Ochrona skradzionego urządzenia”.

iOS 17.3 beta 1

“Ochrona skradzionego urządzenia” jest dodatkowym zabezpieczeniem, gdy iPhone znajduje sią z dala od znanych miejsc, takich jak dom czy praca. Dostęp do niektórych danych, jak pęk kluczy iCloud, czy czynności, jak wyłączenie trybu Utracony, dokonywanie zakupów w Safari przy użyciu zapisanych danych uwierzytelniających płatności itp. wymaga wtedy użycia Face ID lub Touch ID.

Po aktywacji wymaga on weryfikacji tożsamości Face ID lub Touch ID, aby uzyskać dostęp do haseł w pęku kluczy iCloud, wyłączyć tryb Utracony, dokonywać zakupów w Safari przy użyciu zapisanych danych uwierzytelniających płatności i nie tylko.

Jeśli iPhone jest w nieznanym miejscu, ze względu na bezpieczeństwo zmiana hasła konta Apple i zmiana kodu iPhone’a wymaga odczekania określonego czasu.

Apple pisze o nowej funkcji w ten sposób:

Funkcja “Ochrona skradzionego urządzenia” dodaje dodatkową warstwę zabezpieczeń w mało prawdopodobnym przypadku, gdy ktoś ukradł telefon i uzyskał również kod dostępu.

Dostęp do zapisanych haseł wymaga Face ID lub Touch ID, aby upewnić się, że to Ty.

Zmiana poufnych ustawień, takich jak hasło Apple ID, jest chroniona przez opóźnienie bezpieczeństwa. Opóźnienie nie jest wymagane, gdy iPhone znajduje się w znanych lokalizacjach, takich jak dom i praca.

Pierwsza beta iOS 17.3 ponownie zawiera współdzielone playlisty w Apple Music, które pierwszy raz pojawiły się w testowych wersjach iOS 17.2, ale ostatecznie nie znalazły się w wersji finalnej.

Apple udostępniło również pierwsze bety iPadOS 17.3, macOS Sonoma 10.3, watchOS 10.3, tvOS 17.3, a także siódmą betę visionOS 1.0.

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: