Bloomberg: wkrótce premiera nowych iPadów Pro/Air i MacBooków Air z M3

Szymon Siębor   29 stycznia 2024

Marg Gurman z Bloomberga w najnowszym wydaniu newslettera “Power On” poinformował, że Apple rozpoczęło masową produkcję nowych iPadów Air, iPadów Pro oraz MacBooków Air z procesorem M3. Ich premiera ma się odbyć już pod koniec marca.

Nowe iPady Pro (2024) z ekranami OLED

Jak podaje Gurman, nowe iPady Pro po raz pierwszy będą wyposażone w panele OLED. Ta znacząca zmiana sprawi, że obraz na tabletach stanie się żywszy, bogatszy w kolory, uzyska głębszą czerń, a nowa technologia pozwoli także na zaoszczędzenie energii.

Apple wykorzystuje już wyświetlacze OLED między innymi w iPhone’ach i Apple Watchu. W przyszłym roku ekrany w tej technologii mają trafić do wybranych MacBooków.

W nowych iPada Pro zmieni się również umieszczenie przedniej kamerki. Podobnie jak w iPadzie 10, generacji, zostanie ona położona w pozycji horyzontalnej nad ekranem. Sugerują to m.in informacja zawarta w kodzie najnowszej bety iOS 17.4.

Dziennikarz Bloomberga raportował także, że iPady Pro otrzymają nowe akcesoria, w tym nową, magnetyczną klawiaturę Magic Keyboard o aluminiowej podstawie.

Nowe iPady Air (2024)

W marcu Apple ma również rozszerzyć swoje portfolio o nowego iPada Air z ekranem o przekątnej 12,9 cala (aktualnie firma oferuje jedynie Aira z wyświetlaczem 10,9 cala). To świetna wiadomość dla mniej wymagających użytkowników, którzy szukają tańszej alternatywy dla modelu Pro.

Kalifornijski producent odświeży też 10,9-calowego iPada Air. Oba modele mają otrzymać procesor M2 (według informatorów, nie ma zbyt wielu szans na zaimplementowanie w nich układu M3) oraz o lepsze podzespoły do komunikacji, wspierające WiFi 6E oraz Bluetooth 5.3.

Odświeżone MacBooki Air z M3 (2024)

Apple planuje także zaktualizować obydwa modele MacBooków Air (13- i 15-calowe), dodając do nich najnowszy procesor M3. Design i inne kluczowe parametry mają pozostać bez zmian.

Oba rozmiary zostaną wprowadzone jednocześnie, w odróżnieniu od obecnej generacji z M2, które z powodów ograniczeń produkcyjnych trafiły na rynek w odstępie jednego roku.

Żeby pokazać wszystkie nowe urządzenia Apple najprawuopdodobiej zorganizuje specjalną konferencję w Apple Park. Damy znać, jak tylko zostanie ogłoszona jej data.

Z miłości do Apple

Źródło

Szymon Siębor

Twórca treści w internecie. Student dziennikarstwa. Pasjonat sztuk cyfrowych i wizualnych. Apple-user od 15 lat.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: