Phone 17 ze zmianami w dizajnie i generatywną AI – 2025 może być przełomowy dla Apple

Tomek Czech   6 lutego 2024

Jakie nowości zobaczymy w iPhonie 16, którego premiera spodziewana jest w tym roku? Zdaniem analityka Ming-Chi Kuo będzie ich niewiele, bo większe zmiany mają się pojawić w 2025 r., wraz z premierą iPhone’a 17.

iPhone 16 i iPhone 17 – co nowego?

Co prawda iPhone’y 16 Pro i 16 Pro Max mają mieć nieco większe wyświetlacze od swoich poprzedników, a wszystkie cztery modele mają mieć dodatkowy przycisk “Capture” , ale z dotychczasowych przecieków nie wynika, żebyśmy mieli zobaczyć jakieś większe zmiany w wyglądzie smartfonów z Cupertino.

W swoim najnowszym raporcie potwierdza to analityk Ming-Chi Kuo – jego zdaniem znaczące zmiany w dizajnie iPhone’a zobaczymy dopiero jesienią 2025 r., kiedy spodziewana jest premiera iPhone’ów z serii “17”.

Co więcej, Kuo nie spodziewa się również w tym roku dodania do iPhone’ów 16 znaczących funkcji i aplikacji wykorzystujących generatywną sztuczną inteligencję. Z jego informacji wynika, że pojawią się one najwcześniej w przyszłym roku, w raz z wprowadzeniem na rynek iPhone’a 17.

Analityk ma tu na myśli cały ekosystem funkcji i aplikacji, czyli coś, co rzeczywiście może w dużym stopniu zmienić to, w jaki sposób używamy smartfona. Tymczasem z wielu ostatnich doniesień wynika, że już w tym roku Apple zamierza dodać do iOS 18 wiele funkcji wykorzystujących generatywną AI, w tym całkiem nową, znacznie ulepszoną Siri, która ma potrafić prowadzić naturalną konwersację i charakteryzować się znacznie większymi możliwościami personalizacji użytkownika.

Asystentka głosowa ma też posiadać “usługę tworzenia zadań dla urządzeń Apple”, co może odnosić się do funkcji tworzenia skrótów opartych na Siri, o których od pewnego czasu mówi się w kontekście iOS 18.

Oprócz funkcji wieloetapowej, zaawansowanej automatyzacji sterowanej głosowo przez Siri, w iOS 18 mają być między innymi inteligentniejsze sugestie odpowiedzi w Wiadomościach oraz playlisty Apple Music generowane przez sztuczną inteligencję. Apple ma obecnie badać, w jaki sposób generatywna sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w aplikacjach zwiększających produktywność, takich jak Pages i Keynote. W Cupertino szukają też sposobów na poprawę doświadczenia programistów dzięki funkcjom AI w Xcode.

Zapewne niektóre z tych funkcji i nowych możliwości trafią w tym roku do iOS 18 (które wewnętrznie w Apple uważane jest za “największą aktualizację w historii iPhone’a”), a inne – być może większość – dopiero za rok, wraz z premierą iOS 19 i iPhone’a 17.

Z informacji zdobytych przez Ming-Chi Kuo wynika, że 2025 r. może być dla Apple przełomowy w kontekście iPhone’a.

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: