Przeciek: iPhone 16 Ultra ma mieć najlepszą baterię w historii iPhone’a

Tomek Czech   14 lutego 2024

Według wiarygodnego leakera ukrywającego się pod nickiem yeux1122, który powołuje się na źródła w azjatyckim łańcuchu dostaw Apple, najnowszy flagowiec z Cupertino może pracować na baterii dłużej, niż jakikolwiek inny iPhone w historii. Zgodnie z przeciekami z ubiegłego roku, topowy model z 2024 r. może zostać nazwany “iPhone 16 Ultra”.

iPhone 16 Pro Max/Ultra – rekordowy czas pracy na baterii?

Według yeux1122, inżynierom i programistom z Cupertino udało się znacząco zmniejszyć konsumpcję energii przez wiele komponentów tegorocznych iPhone’ów 16 Pro i 16 Pro Max/Ultra, między innymi dzięki dużej pracy wykonanej nad optymalizacją hardware’u z softwarem, a także zastosowaniem nowego, bardziej energooszczędnego procesora A18 Pro.

Jak wiemy, nowe modele “pro” mają być też większe od poprzednich, dzięki czemu zmieszczą wiekszą baterię. W zeszłym tygodniu pojawiły się doniesienia, że większy iPhone 16 Pro Max/Ultra ma być wyposażony w baterię o pojemności większej o około 6% od ogniwa, które znajdziemy w iPhonie 15 Pro Max.

Wszystko to ma przełożyć się na znacząco dłuższy czas pracy na baterii w obydwu topowych tegorocznych modelach. Zdaniem yeux1122, iPhone 16 Pro Max/Ultra ma się charakteryzować najdłuższym czasem pracy na baterii spośród wszystkich dotychczasowych iPhone’ów.

iPhone 15 Pro Max oficjalnie pracuje na baterii około 29 godzin, więc możemy się spodziewać, że nowy model osiągnie granicę 30 godzin pracy na jednym ładowaniu.

***

HIT! MEGAPROMO na iPhone’a 15 Pro i 15 Pro Max! Zobacz TUTAJ

***

Leaker potwierdza też kilka innych, wcześniejszych doniesień na temat tegorocznych modeli “pro/ultra”:

  • będą mieć się większe ekrany o 0,2 cala (6,3″ w iPhonie 16 Pro i 6,9″ w iPhonie 16 Pro Max/Ultra);
  • iPhone 16 Pro będzie posiadał kamerę o konstrukcji tetrapryzmatycznej z zoomem x5;
  • obydwa modele będą wyposażone w 8 GB RAM;
  • telefony bedą mieć tytanową obudowę o nieznacznie ulepszonej konstrukcji.

Premiera czterech modeli iPhone’a 16 spodziewana jest we wrześniu.

Wszystko, co do tej pory wiemy o iPhonie 16 znajdziecie tutaj.

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: