Nie można już wrócić z iOS 11 do iOS 10 – Apple przestało podpisywać iOS 10.3.3

by Marek Twejn on 5 października 2017

Apple przestało właśnie podpisywać iOS 10.3.3, czyli ostatnią wersję iOS 10, przez co powrót z iOS 11 do poprzedniego systemu stał się niemożliwy. Jeżeli zainstalowałeś iOS 11, nie możesz już zrobić downgrade do iOS 10, nawet jeśli masz kopię zapasową wykonaną w tej wersji systemu.

Natomiast jeśli dalej jesteś na iOS 10 i nie chcesz aktualizować do iOS 11, uważaj, żeby przez przypadek nie wykonać update’u (Apple co jakiś czas przypomina o możliwości aktualizacji, łatwo jest kilkoma kliknięciami zaplanować np. nocną aktualizację).

Apple przestało też podpisywać iOS 11, co oznacza, że jeśli jesteś na najnowszej wersji systemu – iOS 11.0.2, możesz wrócić jedynie do iOS 11.0.1.

Udostępniona dwa tygodnie temu aktualizacja iOS 11.0.1 zawierała drobne ulepszenia i poprawki błędów. We wtorek Apple udostępniło iOS 11.0.2 – update, który m.in. rozwiązuje problem trzasków podczas rozmowy, które występowały w niektórych egzemplarzach iPhone’a 8/Plus.

Oficjalna lista WSZYSTKICH nowości w iOS 11


Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: Tydzień z iPhonem 8 Plus

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page
 • czif

  Uff, jak dobrze mieć 10.3.3 🙃

  • Alti

   Dokładnie 🙂

 • No to szkoda bo iOS11 działa jakby to była nadal beta… Wczoraj pomyślałem, że dobrze by było wrócić do iOS10 a tu niestety….

 • NYFB

  Brawo Apple !

 • ekw

  tyle miesięcy testowany iOS 11 i po premierze w dwa tygodnie od razu 2 poprawki tydzien po tygodniu. dramat.

 • Piotr Dulski

  Mój znajomy ma ip7+. Po zainstalowaniu iOS 11 telefon dosłownie dostał paranoi – zacina się nawet przy przechodzeniu między pulpitami. Nijak nie da się wrócić do iOS 10, a w umowie gwarancyjnej jest napisane, że Apple nie honoruje gwarancji w przypadku, gdy telefon się spsuł w wyniku błędu systemu. I co teraz?

  • I teraz musi czekać na update albo wgrać system na czysto, od nowa.

 • Wooden Heart

  a straci się gwarancję jak powróciło się do ios 10 ?

  • czif

   Nie

Previous post:

Next post: