Aplikacja tygodnia: DataMan

Dawid Olczak   5 października 2017

Jak w każdym tygodniu, tak i w tym chcę polecić dla Was ciekawą aplikacje, którą udało mi się znaleźć przeszukując czeluście App Store. Zagłębianie się w odmętach sklepu z aplikacjami w poszukiwaniu naprawdę wartościowych aplikacji nie jest tak proste, jak się wydaje, dlatego sami nie ryzykujcie i zostawcie to mnie…

berrolia

DataMan

Ale na poważnie. DataMan jest aplikacją służąca do monitorowania ruchu 3G, LTE oraz WiFi, który generują nasze iPhone’y. Wprawdzie do sprawdzania statystyk ruchu mobilnego możemy wykorzystać aplikacje naszych operatorów, ale DataMan ma kilka dodatkowych zalet.

Zaraz po instalacji zostaniemy poproszeni o wprowadzenie kilku podstawowych danych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania programu – m.in. ilość posiadanych w pakiecie danych (GB) oraz o czas jego odnowienia (dziennie, tygodniowo lub miesięcznie). Następnym krokiem będzie wprowadzenie wykorzystanej dotychczas ilości pakietu internetowego.

Ekran główny

Ekran główny, choć bardzo minimalistyczny, dobrze spełnia swoje zadanie. Nie dezorientuje nas nadmiarem informacji, lecz podaje tylko te dane, które z pewnością się nam przydadzą. Chcąc skorzystać z bardziej rozbudowanych informacji, np. by sprawdzić w jakim dniu i godzinie wykorzystaliśmy najwięcej danych, wystarczy przeciągnąć kciukiem od dołu ekranu w górę. Pokaże nam się widok z podziałem na dni i rodzaj danych – WiFi po prawej stronie, 3G/LTE z lewej strony. Po wybraniu konkretnej daty, przejdziemy do widoku, który został podzielony na godziny.

Powiadomienia

By dostać się do głównego menu i móc skonfigurować wszystkie interesujące nas aspekty aplikacji, przeciągamy ekran od prawej strony do lewej. W tym miejscu możemy dostosować m.in. rodzaj czcionki, powiadomienia, dodać zużycie danych, eksportować dane itp.

Co ciekawe, domyślnie ustawione powiadomienia o zużyciu pakietu internetowego (50%/70%/90%/100%), możemy dowolnie konfigurować.

Warto również wspomnieć, że aplikacja DataMan posiada także swój odpowiednik na Apple Watcha, dając nam jeszcze szybszy dostęp do interesujących nas informacji.

Widżety

Zazwyczaj nie wspominam w moich wpisach o możliwości skorzystania z widżetów, ponieważ rzadko wnoszą one dodatkową funkcjonalność. W przypadku aplikacji DataMan jest inaczej – oprócz podstawowego widżetu informującego o zużyciu danych, dodano jeszcze drugi „stopwatch”. Jego zadaniem jest informowanie nas jak dużo danych zużyliśmy zaraz po jego aktywacji (np. aktywując go przed uruchomieniem YouTube będziemy znali dokładną ilość danych jaką pobrała ta aplikacja).

Podsumowanie

Program DataMan odkryłem całkiem niedawno, ale od razu przypadł mi do gustu. Jgoej funkcjonalność znacznie przewyższa standardowe programy, np. te oferowane przez operatorów.

Aplikacja kosztuje 4,99 zł i jak zwykle możecie pobrać ją z AppStore.

Niestety, by w pełni wykorzystać jej możliwości konieczne będzie dokonanie kilku zakupów wewnątrz aplikacji. Na szczęście nie kosztują one zbyt wiele i są podzielone na kilka sekcji, także jeśli jakaś funkcjonalność nie będzie nam potrzebna, nie będziemy musieli za nią płacić.

Poprzednio polecałem:

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: Tydzień z iPhonem 8 Plus

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Dawid Olczak

Użytkownik sprzętów z nadgryzionym jabłkiem od 2010 roku.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: