Aplikacja tygodnia: TV Time – tańsza alternatywa dla iShows TV

Michał Liczbik   1 sierpnia 2017

Dwa tygodnie temu, w naszej serii “Aplikacja tygodnia” Dawid polecił Wam aplikację do śledzenia seriali – iShows TV (przejrzałem komentarze i zauważyłem niesamowity szacunek jakim nasi czytelnicy darzą serial “Brzydula”…) Dzisiaj polecę Wam tańszą alternatywę – TV Time.

berrolia

Aplikacja umożliwia nam zalogowanie się za pomocą Twittera, Facebooka czy po prostu za pomocą maila.

Interfejs i design

To niestety jedyna rzecz, w której aplikacja nie zachwyca. Jeśli miałbym wybierać tylko na podstawie wyglądu aplikacji, wybrałbym iShows TV .

TV Time jest podzielona na cztery sekcje:

  • Nadchodzące – tu zobaczymy premiery nowych odcinków, całych sezonów oraz informację, na której platformie dostępny jest dany serial.
  • Lista oglądanych – zaglądamy tu by zobaczyć, na którym odcinku skończyliśmy oglądanie danego serialu lub żeby oznaczyć obejrzany już odcinek. Każdy odcinek po kliknięciu ukazuje: jego krótki opis i reakcje oglądających. Po jego obejrzeniu natomiast dostajemy możliwość ocenienia, który z aktorów zagrał w nim najlepiej i jak nam się podobał (albo i nie).
  • Dla Ciebie – najciekawsza zakładka. Daje nam dostęp do reakcji społeczności na dane seriale/odcinki. Dostajemy linki do popularnych artykułów na temat seriali, trailery filmów czy nawet polecane podcasty. Wszystko to oparte jest na historii seriali, które obejrzeliśmy. Posiadamy tutaj również STORIES, czyli informację o tym, kiedy i co oglądali nasi znajomi.
  • Twój profil – miejsce gdzie z dumą przejrzymy wszystkie swoje obejrzane seriale, odznaki (o których wspomnę później), wszystkie nasze komentarze na temat odcinków oraz statystyki (np. z jaką częstotliwością oglądamy seriale).

W lewym górnym rogu mamy zakładkę Odkrywaj, która pokazuje polecane seriale i oferuje dodanie ich do ulubionych (oglądanych). Po prawej natomiast znajduję się lupka do szukania seriali i rozwijane menu ukryte pod dzwoneczkiem. Po jego rozwinięciu otrzymujemy dostęp do ostatnio otrzymanych odznak czy aktywności znajomych.

Odznaki

W aplikacji posiadamy system nagród w postaci odznak. Podstawowe 14, które są wspomniane na naszym profilu, to odznaki za np. wyczyszczenia watch-listy czy zrobienie mema w komentarzu na temat wybranego odcinka. Moje zaskoczenie było niemałe, gdy po małym serialowym maratonie otrzymałem kilka dodatkowych odznak.

Do każdego serialu dołączone są osobne odznaki – żeby je zdobyć należy m.in. obejrzeć trzy odcinki jednego serialu w ciągu 24 godzin lub zagłosować na trzech aktorów jednego serialu pod rząd. Do zdobycia jest ich naprawdę dużo. Zapewnia to dobrą zabawę podczas oglądania Waszego ulubionego serialu.

Community

Mamy możliwość komentowania odcinków, czytania komentarzy innych, czy np. zrobienia mema z udostępnionych przez aplikację wielu klatek z serialu.

Pozostałe funkcje:

  • możliwość podglądu życiorysu każdego serialowego aktora (pomaga w tym przeglądarka dostępna z poziomu aplikacji i otwierająca okno Wikipedii);
  • bezpośredni link do oceny serialu na IMDb, profilu serialu na Facebooku i Twitterze;
  • rozszerzenie do Google Chrome, które w szybki sposób z rozwijanego menu pozwala oznaczać odcinki jako obejrzane. Blokuje również potencjalne spoilery na portalach społecznościowych.

Aplikacja oferuje też płatne subskrypcje. Za niecałe 5 zł na miesiąc możemy usunąć reklamy (których szczerze mówiąc w ogóle nie zauważam). Kolejną możliwością jest zapłacenie 7 złotych miesięcznie (45 na cały rok) – w ten sposób gwarantujemy sobie brak reklam, odznakę premium na awatarze, możliwość oznaczenia odcinka jako ponownie obejrzanego oraz – najciekawsza funkcja: eksport do kalendarza, czyli oznaczenie daty premiery nowych, interesujących nas odcinków w naszym kalendarzu.

Subskrypcja udostępnia ciekawe funkcje, lecz jej brak nie przeszkadza w użytkowaniu.

Trzech francuskich deweloperów nie uciekło z pola bitwy i sprostało zadaniu w stu procentach. Pozostaje Wam tylko przetestować i podzielić się z nami swoimi wrażeniami.

TV Time jest dostępna w App Store za darmo.

Poprzednio polecaliśmy:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Michał Liczbik

Uczeń technikum informatycznego. Maniak technologii. Z nadzieją, że wiele się jeszcze w życiu nauczy, i że jego teksty będą warte poświęconego czasu.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: