Aplikacja tygodnia: Mactracker – najlepsza baza wiedzy o wszystkich produktach Apple

Dawid Olczak   17 lipca 2017

Dzisiaj polecamy Wam aplikację, która pozwoli nam przenieść się w czasie, aż do pierwszego urządzania wyprodukowanego przez Apple i da nam możliwość spojrzenia na wszystkie produkty firmy z Cupertino i ocenę ich z perspektywy czasu.

Zdaję sobie sprawę, że najwięksi fani marki z pewnością znają tę aplikację, ale musimy też pamiętać o osobach, które dopiero kupiły swojego pierwszego iPhone’a czy Maca i nie miały jeszcze okazji się z na nią natknąć.

berrolia

Mactracker

Kupując swojego pierwszego iPhone’a i iPada (2. generacji) nie zdawałem sobie sprawy, że tak bardzo zacznę się interesować historią firmy Apple. Czytanie różnych artykułów, książek i żonglowanie strzępkami informacji było dla mnie codziennością.

Na szczęście dziś mamy lepsze narzędzia, które pomogą nam zgłębiać historie firmy, którą wszyscy podziwiamy.

Mactracker oczywiście nie jest aplikacją, dzięki której dowiemy się absolutnie wszystkiego na temat produktów z nadgryzionym jabłkiem, lecz jest doskonałym uzupełnieniem książek o historii firmy czy biografii Jobsa.

Mactracker na iOS

Mactracker jest swego rodzaju bazą wiedzy na temat produktów, które firma z Cupertino zdążyła wyprodukować podczas swojego istnienia na rynku. Oprócz szczegółowych danych technicznych, znajdziemy tam również informację o dacie wprowadzania urządzenia na rynek, jego ceny czy wersji systemu, którą wspiera.

Prócz urządzeń, które znamy doskonale (iPhone, iPad, Mac czy iPod), możemy również podziwiać takie perełki, jak Newton, Xserve czy drukarki (tak, Apple kiedyś sprzedawało drukarki), które były produkowane do 1999 roku.

Aplikacja na iPhone’a nie jest może za bardzo rozbudowana i dobrze dopracowana graficznie, ale jest czytelna, łatwo się po niej poruszać i znakomicie spełnia swoje zadanie.

Mactracker na Mac

Choć z pozoru ściągnie dwóch praktycznie identycznych aplikacji na telefon i komputer wydaję się nie mieć sensu, to wersja Mactrackera na Maca posiada kilka ciekawych funkcji, których próżno szukać na iPhonie.

Pierwszą ciekawą funkcją jest „Timeline”, dzięki której będziemy mogli w łatwy sposób przeglądać produkty, posegregowane latami, od 1976 do roku obecnego.

Drugą rzeczą, której nie znajdziemy na iPhonie, to krótki opis praktycznie każdego urządzanie, które znajduję się w na liście (niestety opisy są tylko po angielsku).

Trzecią opisywaną przeze mnie ciekawostką jest możliwość wprowadzenia własnych notatek pod każdym urządzeniem – według mnie bardzo przydatna funkcja.

Jeśli zaś jesteśmy właścicielami kilku urządzeń z logiem nadgryzionego jabłka, możemy dodać je do „naszej listy”, a program przypomni nam o kończącej się gwarancji na nasze urządzenia.

Podsumowanie

Oczywiście w Mactrackerze znajdziecie jeszcze kilka funkcji, których nie opisałem, lecz zrobiłem to świadomie, by nie zepsuć Wam dobrej zabawy.

Program dla Maca jest dostępny do ściągnięcia za darmo ze strony mactracker.ca, natomiast aplikację na iPhone’a czy iPada (również darmowa) znajdziecie jak zawsze w App Store.

Poprzednio polecaliśmy:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Mac od ręki i w super cenie!

Dawid Olczak

Użytkownik sprzętów z nadgryzionym jabłkiem od 2010 roku.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: