Czy warto instalować iOS 11 w wersji Public Beta 2 na iPhonie?

Marcin Chrobak   15 lipca 2017

Kilka dni temu pojawiła się druga publiczna beta iOS 11Lista zmian jest identyczna jak w przypadku trzeciej wersji deweloperskiej. Ostatnio odpowiedziałem na pytanie, czy warto było instalować publiczną betę numer jeden. Teraz wracam z tym samym pytaniem: czy warto instalować beta 2? Czy dużo się zmieniło w porównaniu z pierwszą wersją?

berrolia

Po instalacji iOS 11 Public Beta 2 nie zauważyłem spowolnienia systemu, jak przy becie 1, co mnie zbytnio nie zdziwiło. To tak, jakbym instalował kolejną “małą” wersję iOS.

Bateria, z tego samego powodu, ustabilizowała się szybciej, a konkretnie drugiego dnia. Czas na baterii wciąż jest dużo krótszy niż na iOS 10, co oznacza, że nawet posiadacze iPhone’ów w wersji Plus powinni po instalacji bety zabierać z domu ładowarkę.

Nie można jednak liczyć na poziom stabilności wersji oficjalnej, która pojawi się jesienią. W dalszym ciągu zdarzają się dziwny przycięcią systemu i restarty, które wyrzucają do ekranu początkowego.

Animacje i responsywność systemu są także na tym samym poziomie, co w poprzedniej becie, ale wydaje mi się, że… jest **minimalnie** lepiej.

Aplikacja mBanku, pomimo niedawnej aktualizacji, wciąż nie działa poprawnie i wyłącza się przy próbie wykonania przelewu.

Pojawiły się błędy, które mnie bardzo irytują.

Pierwszym z nich są skróty 3D Touch – działają niestety jeszcze gorzej niż w poprzedniej becie i w większości przypadków po prostu nie da się ich wywołać.

Drugi jest bardzo dziwny, ale także dosyć denerwujący – systemowi iOS mieszają się języki. Wyświetla teksty w połowie po polsku, a w połowie po angielsku.

Tak na przykład wyglądają Ustawienia -> Ogólne:

I tak, w dalszym ciągu sądzę, że nie warto instalować jeszcze publicznej bety na swoim podstawowym urządzeniu.

Lubisz swojego iPhone’a? Nie rób mu tego. Spowolnienie urządzenia, krótki czas pracy na baterii i ilość błędów, które występują, są naprawdę irytujące.

Finalna wersja iOS 11 pojawi się jesienią, najprawdopodobniej we wrześniu, wraz z nowymi iPhone’ami.

Więcej o iOS 11:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Mac od ręki i w super cenie!

Marcin Chrobak

Lubię komputery, głównie te z jabłkiem.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: