Czy warto instalować iOS 11 w wersji Public Beta 2 na iPhonie?

by Marcin Chrobak on 15 lipca 2017

Kilka dni temu pojawiła się druga publiczna beta iOS 11Lista zmian jest identyczna jak w przypadku trzeciej wersji deweloperskiej. Ostatnio odpowiedziałem na pytanie, czy warto było instalować publiczną betę numer jeden. Teraz wracam z tym samym pytaniem: czy warto instalować beta 2? Czy dużo się zmieniło w porównaniu z pierwszą wersją?

Po instalacji iOS 11 Public Beta 2 nie zauważyłem spowolnienia systemu, jak przy becie 1, co mnie zbytnio nie zdziwiło. To tak, jakbym instalował kolejną “małą” wersję iOS.

Bateria, z tego samego powodu, ustabilizowała się szybciej, a konkretnie drugiego dnia. Czas na baterii wciąż jest dużo krótszy niż na iOS 10, co oznacza, że nawet posiadacze iPhone’ów w wersji Plus powinni po instalacji bety zabierać z domu ładowarkę.

Nie można jednak liczyć na poziom stabilności wersji oficjalnej, która pojawi się jesienią. W dalszym ciągu zdarzają się dziwny przycięcią systemu i restarty, które wyrzucają do ekranu początkowego.

Animacje i responsywność systemu są także na tym samym poziomie, co w poprzedniej becie, ale wydaje mi się, że… jest **minimalnie** lepiej.

Aplikacja mBanku, pomimo niedawnej aktualizacji, wciąż nie działa poprawnie i wyłącza się przy próbie wykonania przelewu.

Pojawiły się błędy, które mnie bardzo irytują.

Pierwszym z nich są skróty 3D Touch – działają niestety jeszcze gorzej niż w poprzedniej becie i w większości przypadków po prostu nie da się ich wywołać.

Drugi jest bardzo dziwny, ale także dosyć denerwujący – systemowi iOS mieszają się języki. Wyświetla teksty w połowie po polsku, a w połowie po angielsku.

Tak na przykład wyglądają Ustawienia -> Ogólne:

I tak, w dalszym ciągu sądzę, że nie warto instalować jeszcze publicznej bety na swoim podstawowym urządzeniu.

Lubisz swojego iPhone’a? Nie rób mu tego. Spowolnienie urządzenia, krótki czas pracy na baterii i ilość błędów, które występują, są naprawdę irytujące.

Finalna wersja iOS 11 pojawi się jesienią, najprawdopodobniej we wrześniu, wraz z nowymi iPhone’ami.

Więcej o iOS 11:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: