Nowości w iOS 11: szybkie wyłączanie transmisji danych przez sieć komórkową z centrum sterowania

Tomek Czech   11 czerwca 2017

W iOS 11 pojawiła się w końcu funkcja, na którą wielu użytkowników czekało od lat – możliwość wyłączenia transmisji danych przez sieć komórkową bezpośrednio z centrum sterowania. Zapowiedź tego znaleziono już rok temu w jednej z wersji beta iOS 10.

berrolia

W nowym, całkowicie przeprojektowanym centrum sterowania pojawia się teraz ikona pozwalająca błyskawicznie wyłączyć i włączyć z powrotem transmisję danych komórkowych (nie przenosi nas do Ustawień).

Jeśli skorzystamy z 3D Touch i naciśniemy ekran w obrębie tego panelu, w którym znajdują się tez ikony trybu samolotowego, WiFi i Buetooth, wyświetli się bardziej rozbudowane menu z większą ilością opcji.

Wyłączenie dostępu do internetu przez sieć komórkową nie tylko pozwoli nam nie przekroczyć pakietu danych, ale jest też sposobem upewnienia się, że korzystamy tylko z Wi-Fi (np. w tych punktach domu, w których telefon czasami gubi zasięg Wi-Fi) oraz sposobem na oszczędzenie baterii.

iOS 10 wprowadziło możliwość włączenia/wyłączenia transmisji danych przez sieć komórkową za pomocą skrótu 3D Touch, który przenosił nas do Ustawień.

Posłuchaj najnowszego odcinka ThinkApple Podcast: Podsumowanie WWDC 2017.

Więcej nowości w iOS 11:

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: