iOS 10: przycisk wł./wył. transmisję danych przez sieć komórkową trafi do centrum sterowania?

Marek Twejn   7 lipca 2016

dane-kom-sml

Przycisk włącz/wyłącz dane sieci komórkowej nie pojawił się w centrum sterowania w drugiej becie iOS 10, ale ciągle mamy nadzieję, że jeśli nie pojawi się w którejś z kolejnych wersji testowych, to Apple doda go do finalnej wersji iOS 10. Przycisk znalazł deweloper Andrew Wiik, ten sam który odkrył w iOS 10 również tryb nocny.

berrolia

W pierwszej becie iOS 10, we frameworku nazwanym “ControlCenterUI”, Wiik znalazł klasę “CCUICellularDataSetting”. Po zhakowaniu jej do działania w symulatorze iOS, w centrum sterowania pojawia się nowa, szósta ikona w górnym rzędzie.

dane-kom

Nazwa klasy (Control Center User Interface Cellular Data Setting) sugeruje, że ikona będzie służyła do szybkiego włączania lub wyłączania transmisji danych przez sieć komórkową, czyli funkcji, której wielu użytkownikom bardzo brakuje w iOS. Obecnie, żeby dotrzeć do przełącznika danych sieci komórkowych, musimy udać się do Ustawień i znaleźć przełącznik w zakładce Sieć komórkowa.

Warto dodać, że iOS 10 wprowadza możliwość włączenia/wyłączenia transmisji danych przez sieć komórkową za pomocą nowego skrótu 3D Touch (który szybko przenosi nas do Ustawienia > Sieć komórkowa). Oczywiście jest to dostępne tylko dla posiadaczy iPhone’ów 6s i 6s Plus. Ale pokazuje to, że Apple zauważyło potrzebę dodania takiej funkcji i umieszczenie przełącznika w centrum sterowania byłoby ukłonem w stronę użytkowników nie posiadających telefonu ze wsparciem dla 3D Touch.

siec-kom-3d-touch

Łatwo dostępny przycisk wyłączający dostęp do internetu przez sieć komórkową nie tylko pozwoli nam nie przekroczyć pakietu danych, ale będzie też bardzo przydatny na przykład w sytuacji, kiedy będziemy potrzebowali uruchomić tryb samolotowy (całkowicie wyłączyć transmisję danych internetowych), ale będziemy chcieli dalej słuchać muzyki w słuchawkach Bluetooth (tryb samolotowy wyłącza też transmisję przez Bluetooth).

Wyłączenie transmisji danych przez sieć komórkową może być też sposobem upewnienia się, że korzystamy tylko z Wi-Fi (np. w tych punktach domu, w których telefon czasami gubi zasięg Wi-Fi) lub sposobem na oszczędzenie baterii.

Apple udostępni finalną wersję iOS 10 jesienią, prawdopodobnie we wrześniu, wraz z premierą iPhone’a 7.

Sprawdź wszystkie najważniejsze nowe funkcje iOS 10.

Więcej o iOS 10:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Andrew Wiik

Mac od ręki i w super cenie!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: